Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzięki postawie nastolatków, cenny sprzęt wrócił do właściciela
Trzech młodych chłopców znalazło drogi sprzęt fotograficzny, bez wahania zadzwonili na Policję. Mundurowi szybko ustalili właściciela, który jeszcze tego samego dnia odzyskał zgubę.
14.05.2019 -
Narkotyki i dopalacze zabijają - prelekcja z młodzieżą
Profilaktyk i dzielnicowy z ostrowskiej komendy spotkali się wczoraj z młodzieżą szkolną w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.
14.05.2019 -
„Pszczółki” odwiedziły policjantów w szubińskim komisariacie
Maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” odwiedziły szubińskich policjantów w ich miejscu pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po komisariacie dzielnicowych i zadawały wiele pytań.
14.05.2019 -
Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który dodatkowo naruszył zakaz sądowy
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 39 – letni kierowca forda, którego zatrzymali dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna do 2021 roku posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zaś prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawianie wolności.
14.05.2019 -
Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży rowerów
Policjanci z Garwolina ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w minionym tygodniu ukradli na terenie Garwolina trzy rowery. Jednoślady już zostały zwrócone do prawowitych właścicieli. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
14.05.2019 -
Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców
Dzielnicowi z Woli i Bemowa dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, docierają do osób starszych, które w sposób szczególny narażone są na działalność oszustów działających m.in. metodą „na policjanta czy administratora”. Działania, które podejmują to również spotkania edukacyjno-profilaktyczne, podczas których przestrzegają mieszkańców, wskazują jak unikać niebezpieczeństw oraz co robić w sytuacji ewentualnego zagrożenia. Tym razem spotkali się z pracownikami administracji, aby przypomnieć o założeniach programu „Dzielnicowy bliżej Nas”.
14.05.2019 -
Spełniają swoje obowiązki w 100%
To wspaniali ludzie, z których każdy powinien brać przykład – tak o dwójce dzielnicowych z KRP V pisze do ich przełożonego mieszkanka Bielan. Dzięki zaangażowaniu mł. asp. Joanny Seremak i mł. asp. Pawła Janika, ich cierpliwości i życzliwości pewien bezdomny i schorowany pan może nadal cieszyć się życiem. Obecnie przebywa w specjalistycznym ośrodku pod Warszawą, gdzie nabiera sił po ciężkiej operacji. Duża w tym zasługa policjantów i pracowników socjalnych, którzy swoją postawą, determinacją i uczynnością sprawili, że został otoczony opieką lekarską.
13.05.2019 -
Dzięki KMZB zostały usunięte nielegalne wysypiska śmieci w Koluszkach
W związku z napływającymi sygnałami mieszkańców gminy Koluszki, które były nanoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zlokalizowali nielegalnie gromadzone odpady na terenie miasta i gminy. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim zostały rozlokowane fotopułapki.
13.05.2019 -
Dzielnicowi o bezpieczeństwie z seniorami Kulesz Kościelnych
Dzielnicowi Posterunku Policji w Sokołach i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z seniorami Kulesz Kościelnych. Mundurowi rozmawiali głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o właściwej ochronie mienia. Tego rodzaju spotkania będą kontynuowane w przyszłości.
13.05.2019 -
Kolejne spotkania policjantów z pierwszakami w ramach akcji „Uczę się bezpieczeństwa”
Policjanci z wejherowskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa"- „Bezpieczny w domu” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gościcinie po to aby przypomnieć pierwszoklasistom o kilku zasadach bezpieczeństwa. W spotkaniu tym uczestniczyli także strażacy.
13.05.2019