Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pijany chciał podładować akumulator i jechać dalej
Dzielnicowi gminy Milejów udaremnili jazdę pijanemu kierowcy, który mając ponad 3 promile w organizmie kierował mitsubishi. Ponieważ auto odmówiło mu posłuszeństwa, zwrócił się o pomoc do jednego z mieszkańców. Świadek widząc, że kierowca jest kompletnie pijany, poinformował o tym fakcie swojego dzielnicowego.
17.05.2019 -
Dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami
Dzielnicowi z Woli i Bemowa dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, docierają do osób starszych, które w sposób szczególny narażone są na działalność oszustów działających m.in. metodą „na policjanta czy administratora”. Tym razem dzielnicowy z Woli spotkał się mieszkańcami i przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej Koło. Była to okazja do przypomnienia o założeniach programu „Dzielnicowy bliżej Nas”.
16.05.2019 -
Dzielnicowi zatrzymali agresywną parę
Dzielnicowi z piekarskiej jednostki zatrzymali 33-latkę oraz jej 39-letniego partnera, którzy są podejrzani o pobicie swojego znajomego. Mieszkańcy Piekar Śląskich zostali zatrzymani przez stróżów prawa, którzy w trakcie obchodu zauważyli osoby odpowiadające podanym rysopisom. Para po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszała już zarzuty. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.
16.05.2019 -
Bielscy Dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie
Dzielnicowi bialskiego Komisariatu Policji spotkali się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Rawskiej . Policjanci chętnie spotykają się z seniorami, dziećmi i młodzieżą, biorąc aktywny udział w spotkaniach profilaktycznych. Aby uchronić osoby starsze przed oszustami, którzy w bezduszny sposób wykorzystują łatwowierność seniorów, funkcjonariusze organizują spotkania, na których to przestrzegają.
16.05.2019 -
Dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Krakowie uratowali życie przechodniowi
Dzielnicowi Komisariatu Policji VII w Krakowie w trakcie służby udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który przestał oddychać i stracił tętno.
16.05.2019 -
Auto Cafe z udziałem dzielnicowych
Dzielnicowi z białostockiej "czwórki" oraz Komisariatu Policji w Wasilkowie zorganizowali szereg spotkań z działkowcami. Celem konsultacji była poprawa bezpieczeństwa osób tam przebywających ponadto poruszono również tematy związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programem Dzielnicowy Bliżej Nas.
16.05.2019 -
Dzielnicowy rozmawiał z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej nieletnich
Wysokomazowiecki dzielnicowy spotkał się z uczniami Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Mundurowy rozmawiał z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich i popełnianiu czynów zabronionych.
16.05.2019 -
Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie uratowali życie przechodniowi
Dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Krakowie w trakcie służby udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który przestał oddychać i stracił tętno.
16.05.2019 -
Dzielnicowi wspólnie z Sanepidem odwiedzili szkołę, w ramach kampanii ,,Narkotyki i dopalacze zabijają"
Współpraca z miejscową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną zaowocowała wspólnymi odwiedzinami w Szkole Podstawowej w Bogatem na spotkaniu profilaktycznym. Głównym tematem rozmów było zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Poruszono także tematykę odpowiedzialności nieletnich za zachowania niezgodne z prawem.
15.05.2019 -
Seniorze pamiętaj o swoim bezpieczeństwie na drodze
Dzielnicowy miasta Koluszki spotkał się z seniorami aby przybliżyć im zasady bezpieczeństwa na drodze, które uchronią ich od nieszczęśliwych wypadków. Na bieżąco policjant informuje swoich mieszkańców o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać.
15.05.2019