Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Policjanci pamiętają o seniorach”
Seniorzy to, priorytet policjantów. Z myślą o nich powstał program policji zachodniopomorskiej pod nazwą „Bezpieczny senior”, który realizowany jest przez mundurowych w całej Polsce. Dzisiaj o seniorów zadbali dzielnicowi w spotkaniu na terenie miasta.
27.08.2020 -
Wspólne działania dzielnicowych i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w centrach handlowych
Na terenie całego kraju nadal obowiązują wprowadzone zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. W myśl obowiązujących przepisów powinniśmy korzystać z maseczek w komunikacji miejskiej, pomieszczeniach zamkniętych oraz miejscach zatłoczonych. Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej asystowali pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w trakcie prowadzonych kontroli lokali handlowych.
26.08.2020 -
DZIELNICOWY NA WOLNYM ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Czyżewie będąc na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z Kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
26.08.2020 -
Promocja zawodu policjanta połączona z profilaktyką
Zostań jednym z nas…pod takim hasłem policjanci promowali swój zawód na terenie obiektu termalnego w Uniejowie. Jednocześnie, podczas policyjnych działań, mundurowi w związku ze zbliżającym się początkiem nowego roku szkolnego przypominali o bezpiecznej drodze do szkoły. Były to już kolejne działania łęczyckich i poddębickich policjantów, którzy połączyli siły dla bezpieczeństwa najmłodszych i promocji policyjnego zawodu.
25.08.2020 -
Znaleźli portfel i zamiast oddać usiłowali skorzystać z zawartości
Dwóch mężczyzn odpowie za przywłaszczenie portfela z pieniędzmi, kartą płatniczą i dokumentami oraz usiłowanie włamania. 36 i 19-latek znaleźli zgubiony przez pokrzywdzonego portfel i go nie zwrócili. Mało tego, próbowali kupić alkohol przy użyciu karty bankomatowej. Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali stracone mienie.
25.08.2020 -
Wspólne kontrole policjantów z pracownikami sanepidu w związku z COVID-19
Trwające wakacje na pewno są inne od tych z poprzednich lat z uwagi na pandemię koronawirusa. Obecnie musimy szczególnie uważać, być ostrożni i odpowiedzialni. W myśl obowiązujących przepisów należy korzystać z maseczek ochronnych, dlatego dzielnicowi ze Świdwina wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej prowadzą wzmożone kontrole obiektów handlowych, autobusów oraz innych zatłoczonych miejsc.
25.08.2020 -
Dzielnicowy odzyskał skradziony rower
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Czyżewie rozpoznał na zdjęciu 67-latka, który dokonał kradzieży roweru. Dzięki jego czujności i natychmiastowej reakcji właścicielka odzyskała swój jednoślad.
25.08.2020 -
Działania "Bezpieczna rzeka"
Zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą to priorytet działań policjantów w okresie letnim. W miniony weekend, dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Perlejewa i Państwową Strażą Rybacką z Siedlec podjął działania pn. "Bezpieczna Rzeka".
25.08.2020 -
Dzielnicowi z pracownikami Sanepidu kontrolowali placówki handlowe
Policjanci ze sławieńskiej komendy wspólnie z pracownikami Sanepidu, podczas pełnionej służby kontrolują placówki handlowe, środki komunikacji miejskiej oraz miejsca o dużym zagęszczeniu osób. W myśl obowiązujących przepisów to właśnie w tych miejscach powinniśmy korzystać z maseczek. Za niezastosowanie się do zaleceń może grozić mandat w wysokości do 500 złotych.
24.08.2020 -
Dzielnicowi zatrzymali za uszkodzenie i przywłaszczenie
Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 58-latka i 51-latka, którzy najprawdopodobniej wspólnie zniszczyli ogrodzenie i elewację pustostanu. 58-latek dodatkowo podejrzany jest o przywłaszczenie roweru miejskiego. W wydziale mienia obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty.
24.08.2020