Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi rozpoznali i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru
Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. Funkcjonariusze mają wyznaczone rejony, którymi się opiekują, spotykają się z mieszkańcami i dbają o ich bezpieczeństwo. Gdy mieszkanka jednego z osiedli zgłosiła kradzież roweru wartego ponad 1000 złotych, dzielnicowy zatrzymał sprawcę i odzyskał jednoślad. Sprawca usłyszał już zarzuty. Recydywiście grozi 7,5 roku pozbawienia wolności.
18.09.2020 -
Dzielnicowi rozpoznali i zatrzymali sprawcę rozboju na seniorce
Wczoraj policjanci zatrzymali 36-letniego płocczanina, który grożąc użyciem przemocy usiłował ukraść kobiecie torebkę. Seniorka broniła swojej własności jednak mężczyzna wyszarpał z jej torebki kilka rzeczy i uciekł. Zdarzenie zauważyli przechodnie, którzy zareagowali na widok szarpaniny, a następnie przekazali mundurowym informacje dotyczące wyglądu sprawcy. Napastnik został szybko rozpoznany i zatrzymamy przez dzielnicowych.
17.09.2020 -
Działania "Bezpieczna rzeka"
Zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą to priorytet działań policjantów w okresie letnim. W miniony weekend, dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie wspólnie Państwową Strażą Rybacką z Siedlec podjął działania pn. "Bezpieczna Rzeka".
17.09.2020 -
Odpowiedzialność prawna nieletnich
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Sokołach spotkali się dzisiaj z uczniami VIII klasy Szkoły Podstawowej w Kuleszach Kościelnych. Mundurowi rozmawiali z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich i popełnianiu czynów zabronionych.
17.09.2020 -
Dzielnicowy pomógł mieszkance gminy Ciechanowiec
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Ciechanowcu pomógł samotnie mieszkającej kobiecie. Policjant odwiedził seniorkę i zastał ją półprzytomną, leżącą na łóżku. Funkcjonariusz natychmiast na miejsce wezwał załogę karetki pogotowia. Mieszkanka gminy Ciechanowiec, otrzymała specjalistyczną opiekę
17.09.2020 -
Dzielnicowi odzyskali skradziony rower
Już kilkanaście minut po zgłoszeniu kędzierzyńsko-kozielscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Okazało się, że uciekał na nim kompletnie pijany 36-latek. W swoim organizmie miał blisko 3 promile. Utracone mienie wróciło do właścicielki, a mężczyzna trafił do policyjnej celi. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.
16.09.2020 -
Nietrzeźwy agresor zaatakował dzielnicowego
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymał 44-latka, który w środku dnia, z wyjątkową agresją zaatakował go podczas prowadzonych przez mundurowego czynności. Pijany mieszkaniec Łazisk Górnych wyzywał, szarpał i groził śmiercią policjantowi. Po nocy spędzonej w policyjnej izbie zatrzymań, agresor usłyszał zarzuty i wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego, został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu do 3 lat więzienia.
16.09.2020 -
Dzielnicowy blisko mieszkańców, to podstawa bezpieczeństwa
Dzięki sprytowi i szybkiej reakcji dzielnicowego z Dobiegniewa mł. asp. Piotra Kruka udało się szybko namierzyć i zabezpieczyć skradziony telefon o wartości około tysiąca złotych. Odpowiedzialna za to przestępstwo kobieta została szybko ustalona i namierzona przez dzielnicowego. Okazało się, że 70-latka, która przywłaszczyła telefon miała go w swojej torebce. Wszystko wyszło na jaw, kiedy dzielnicowy w trakcie rozmowy z 70-latką zadzwonił pod numer skradzionego telefonu, a ten zaczął dzwonić w jej torebce.
16.09.2020 -
Dzielnicowy odnalazł przywłaszczone bmw
Dzielnicowy z wieliszewskiego komisariatu podczas obchodu rejonu służbowego wrócił uwagę na bmw zaparkowane na nieużytkowej posesji. Jak się później okazało pojazd był poszukiwany przez Policję. Właściciel bmw zgłosił jego przywłaszczenie.
16.09.2020 -
Dzielnicowi dla seniorów
Policjanci dzielnicowi wałeckiej policji przeprowadzili na ulicach miasta działania skierowane do najstarszych jego mieszkańców. „Bezpieczny senior” to, zwycięski sprzed lat program policji zachodniopomorskiej realizowany w całym kraju, mający na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób w podeszłym wieku, ograniczenie skali przestępczości na szkodę osób starszych. Podczas prowadzonej akcji mundurowi przypominali o podstępnych metodach działania oszustów i wręczali seniorom gadżety promujące bezpieczeństwo.
15.09.2020