Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi zatrzymali sprawców zuchwałej kraadzieży sklepowej
Bielscy dzielnicowi zatrzymali mężczyzn podejrzanych o zuchwałą kradzież. Dwaj 37-latkowie zabrali trzy butelki wódki w jednym ze sklepów na terenie miasta. Następnie wulgarnie wyzwali interweniującą pracownicę, po czym wybiegli ze sklepu. Bielszczanie usłyszeli już zarzuty. Za kradzież zuchwałą grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
10.09.2020 -
Z wizytą u pierwszaków
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Połańcu spotkał się z uczniami pierwszych klas szkoły podstawowej. Mundurowy przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreślił jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność.
10.09.2020 -
Wspólne działania kontrolno-prewencyjne z Sanepidem
Ostrowieccy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. W trakcie tych działań sprawdzają m.in. czy klienci sklepów i pasażerowie komunikacji zbiorowej stosują się do zasad sanitarnych.
10.09.2020 -
Kontrolowali przestrzegania obostrzeń związanych ze stanem epidemii
W ubiegłym tygodniu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stopnicy wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Busku – Zdroju kontrolowali placówki handlowe znajdujące się na terenie gminy Pacanów. Działania miały na celu sprawdzenie przestrzegania obostrzeń związanych ze stanem epidemii.
10.09.2020 -
Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego
Ostrowieccy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim 37-latka. Mężczyzna za uchylania się od obowiązku płacenia alimentów ma do odbycia karę ponad 2 miesięcy pozbawienia wolności. Poszukiwany trafił już do więziennej celi.
09.09.2020 -
Dzielnicowi uratowali życie 68-latkowi
Dzielnicowi w trosce o mieszkańca swojego rejonu postanowili go odwiedzić i namówić do poddania się leczeniu. Jak się okazało, sam organizm mężczyzny nie pozostawił mu wyboru. Będący w złym stanie zdrowia 68-latek w trakcie spotkania stracił przytomność, oddech i puls. Szybka reakcja oraz właściwe działania podjęte przez funkcjonariuszy doprowadziły do uratowania życia mężczyźnie.
09.09.2020 -
Policjant opuszczał się na linie z mostu, by ratować człowieka
Dzielnicowy z Witnicy, wykorzystując specjalistyczny sprzęt, opuszczał się z mostu na filar, gdzie znajdował się nietrzeźwy mężczyzna. Upadek z wysokości mógł poważnie zagrażać jego zdrowiu czy nawet życiu. Dzięki policjantom oraz strażakom z OSP w Witnicy desperat został wciągnięty na most, gdzie udzielono mu pomocy.
09.09.2020 -
Pobiegł dla Kubusia, bieganie to jego pasja
St. asp. Tomasz Wróbel dzielnicowy z Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz tym razem ukończył „Charytatywny bieg dla Kubusia Rydzio”. Trasę biegu z Warszawy do Częstochowy liczącą około 280 km, Tomek wraz z innymi śmiałkami pokonał w 39 godzin bez snu. Celem tej inicjatywy była zbiórka pieniędzy na operację dla rocznego Kubusia z Woli Rasztowskiej, cierpiącego na dysplazję stawu biodrowego oraz niedorozwój kości udowej.
08.09.2020 -
Dzielnicowi z Chrzanowa podczas obchodu zareagowali na kłótnię pary - w mieszkaniu znaleźli środki psychoaktywne
Policjanci Rewiru Dzielnicowych słysząc podniesione głosy pary znajdującej się na balkonie pobliskiego bloku oraz dźwięk tłuczonego szkła, udali się do mieszkania, gdzie oprócz sprawcy przemocy domowej znaleźli należące do niego środki psychoaktywne oraz inne środki farmakologiczne.
08.09.2020 -
Wspólne kontrole policji i sanepidu w powiecie aleksandrowskim
Dzielnicowi z Ciechocinka wspólnie z aleksandrowskim sanepidem prowadzą kontrolę sklepów. Sprawdzają, czy klienci oraz pracownicy zasłaniają twarz i stosują się do wszystkich zasad. Funkcjonariusze przypominają, że za brak maseczki grozi do 500 złotych mandatu.
08.09.2020