Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podziękowanie dla policjantów z Ursusa
Do Komendanta Rejonowego Policji na warszawskiej Ochocie wpłynęło podziękowanie dla policjantów z komisariatu w Ursusie. Autorem listu była mieszkanka dzielnicy, która wyraziła swoje podziękowanie za pomoc oraz profesjonalizm w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.
15.10.2020 -
Dzielnicowi zatrzymali 36-latka za posiadanie narkotyków
Wczoraj dzielnicowi zatrzymali 36-letniego kierowcę citroena, u którego w pojeździe podczas kontroli znaleźli woreczek foliowy z suszem roślinnym. Ponadto od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie. 36-latek został zatrzymany i przewieziony do puckiej komendy. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.
14.10.2020 -
Wiersz o dzielnicowym
Do Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wpłynęły podziękowania dzielnicowemu gminy Jaświły, starszemu aspirantowi Mariuszowi Bierdzio. Wdzięczna mieszkanka ułożyła wiersz o swoim dzielnicowym, który nie pozostał obojętny na jej trudną sytuację życiową i pomógł jej rozwiązać problemy. Takie podziękowania są dla nas wyrazem największego uznania.
14.10.2020 -
Podejrzani o kłusownictwo i posiadanie narkotyków w rękach węgorzewskich policjantów
Dzielnicowi z Węgorzewa zatrzymali trzech mieszkańców powiatu kętrzyńskiego nielegalnie łowiących ryby. Wykorzystali oni do tego ponton, którym pływali po jeziorze Surwile oraz sieci rybackie typu wonton i drgawice. Ponadto jeden z mężczyzn posiadał przy sobie woreczek z marihuaną, a w pojeździe którym przyjechali, mundurowi ujawnili marihuanę i amfetaminę oraz wagę elektroniczną. Teraz mężczyźni za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Za nielegalny połów ryb grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie środków odurzających do 3 lat pozbawienia wolności.
14.10.2020 -
Jazda na 3 kołach i podwójnym gazie
Samochód jadący na feldze z poszarpaną oponą, to niecodzienny widok na ulicach Koszalina. Badanie alkotestem kierowcy wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki sprawnej reakcji dzielnicowych nie doszło do tragedii.
13.10.2020 -
Dzielnicowi znaleźli w aucie kontrabandę - kierujący zapewniał, że jest to pszenica
Dzielnicowi z Kłodzka zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Ich zainteresowanie wzbudził biały worek przewożony w aucie przez kierującego. 62-latka zapewniał funkcjonariuszy, że w środku znajduje się pszenica, jednak po sprawdzeniu zawartości bagażu okazało się, że mężczyzna przewoził krajankę tytoniową niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 25 kg nielegalnego tytoniu, a jego właścicielowi grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
13.10.2020 -
Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Brańsku zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 33-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
13.10.2020 -
Była poszukiwana, na widok policjanta uciekła na dach
Dzielnicowy ze Śródmieścia zatrzymał kobietę poszukiwaną do obycia kary ponad roku więzienia za popełnione przestępstwa. 28-latka na widok policjanta wyszła z mieszkania przez okno i zaczęła uciekać. Aby bezpiecznie sprowadzić kobietę z dachu niezbędna była między innymi interwencja straży pożarnej.
12.10.2020 -
Podziękowanie dla dzielnicowego
Każde podziękowania są miłe. Zawsze stanowią miłą niespodziankę, ale też są wyrazem uznania dla naszej pracy. Te również.
12.10.2020 -
Działania dzielnicowych w punktach handlowych
Na terenie całego kraju nadal obowiązują wprowadzone zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. W myśl obowiązujących przepisów powinniśmy korzystać z maseczek w komunikacji miejskiej, pomieszczeniach zamkniętych oraz miejscach zatłoczonych. Dzielnicowi przeprowadzają systematyczne kontrole w punktach handlowych.
12.10.2020