Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi zatrzymali kolejnego poszukiwanego
Śródmiejscy dzielnicowi zatrzymali kolejną już osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Tym razem to 44-latek, który odpowie za znieważenie policjanta.
21.10.2020 -
Poszukiwany w rękach dzielnicowego
Dzielnicowy z nasielskiego komisariatu zatrzymał na terenie miasta poszukiwanego 44- latka z gminy Nasielsk. Mężczyzna trafił do aresztu.
20.10.2020 -
Nietrzeźwy na zakazie wyeliminowany z dalszej jazdy przez dzielnicowych
Pomimo policyjnych apeli niektórzy kierowcy nadal sami zapominają o swoim bezpieczeństwie i o bezpieczeństwie innych użytkowników drogi. W minioną niedzielę nowomiejscy dzielnicowi wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnego kierującego, który zdecydował się jechać na tzw. "podwójnym gazie". Mężczyzna posiada także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
20.10.2020 -
Dzielnicowi z Fordonu uratowali mężczyznę
Dzięki szybkiej reakcji policjanci z bydgoskiego Fordonu uratowali 58-letniego mężczyznę, który leżał na ziemi bez funkcji życiowych, a chwilę wcześniej powiesił się na lince. Podjęta przez patrol reanimacja przywróciła jego czynności życiowe. Mężczyzna trafił do szpitala.
20.10.2020 -
Policjanci zatrzymali poszukiwanego ENA
Policjanci z Rewiru Dzielnicowych zatrzymali 28-latka poszukiwanego przez norweski wymiar sprawiedliwości. Europejski nakaz aresztowania wydany został w związku z dokonaniem szeregu przestępstw narkotykowych na terenie Norwegii. Zatrzymany w sobotę trafił do policyjnego aresztu. Dalszym losem mężczyzny zajmie się Sąd.
19.10.2020 -
Nie zapłacił za benzynę – wpadł z marihuaną
Dzielnicowi wspólnie z policjantami prewencji Posterunku Policji w Długosiodle zatrzymali 20-letniego mieszkańca Warszawy, który ukradł benzynę na stacji paliw. W jego aucie mundurowi znaleźli susz marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.
19.10.2020 -
Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru
Gdyby nie interwencja mundurowych mogło dojść do tragedii. Z płonącego budynku, policjanci z Posterunku Policji w Szczuczynie, wynieśli 61 letniego mężczyznę. Funkcjonariusze ewakuowali też innych mieszkańców domu wielorodzinnego.
16.10.2020 -
Policjanci z Dobrzan kontynuują działania na rzecz bezpieczeństwa
Dzielnicowi z Dobrzan po raz kolejny na terenie gminy Dobrzany przeprowadzili działania prewencyjne. Oprócz kontroli trzeźwości kierujących mundurowi baczną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, a także samych pieszych. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki.
16.10.2020 -
Ogromne zaangażowanie i umiejętności mediacyjne doprowadziły do szczęśliwego finału sporu sąsiedzkiego
Na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, mł. insp. Arkadiusza Napiórkowskiego wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego gminy Jedwabno, asp. Krzysztofa Kowalskiego, za udzieloną pomoc w doprowadzeniu do szczęśliwego finału sporu sąsiedzkiego. Z treści listu wynika, iż zaangażowanie funkcjonariusza i umiejętności mediacyjne przyczyniły się do zakończenia konfliktu, który trwał od około 7 lat. Jest nam niezmiernie miło, gdy ktoś zauważy i doceni wysiłek włożony przez policjantów przy realizacji codziennych obowiązków służbowych, a dodatkowo poświęci kilka minut na napisanie podziękowań, które są dla każdego funkcjonariusza największą motywacją do pracy.
15.10.2020 -
Skuteczny pościg dzielnicowych za pijanym kierowcą, który miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dobiegniewie zatrzymali 53-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna próbował „zgubić” mundurowych mimo, że ci dawali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadzona interwencja pozwoliła na zatrzymanie kierowcy kilkaset metrów dalej. Okazało się, że był kompletnie pijany. Miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.
15.10.2020