Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Był narażony na wychłodzenie- pomógł mu dzielnicowy
53-latek przebywał w budynku gospodarczym, gdzie panowała minusowa temperatura. Z pomocą przyszedł dzielnicowy, który przekonał mężczyznę, aby noc spędził w ciepłym miejscu. Zdarza się, że osoby bezdomne odmawiają pomocy. Jednak policjanci nigdy nie odpuszczają i regularnie sprawdzają czy osoby nie potrzebują wsparcia.
21.01.2021 -
Dzielnicowi z Oświęcimia uratowali dwóch mężczyzn. Temperatura ciała 50-latka wynosiła jedynie 27˚c
Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji odnaleźli dwóch mężczyzn będących w stanie wychłodzenia organizmu. Obaj przebywali w nieogrzewanym mieszkaniu
20.01.2021 -
Wyniósł ze sklepu butelki z alkoholem. Zatrzymał go dzielnicowy
Przed sądem odpowie 59-letni mieszkaniec gminy Ostróda, który wyniósł ze sklepu alkohol nie płacąc za "zakupy". Kradzież ujawnił dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego.
20.01.2021 -
Dzielnicowy zatrzymał poszukiwanego
Wczoraj na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego dzielnicowy zatrzymał 32- latka, który uchylał się odpowiedzialności karnej. Nowodworzanin był poszukiwany na podstawie 3 nakazów doprowadzenia. Trafił do jednostki penitencjarnej.
20.01.2021 -
Dzielnicowy wraz z pracownikami socjalnymi rozdawali żywność bezdomnym
Wczoraj dzielnicowy z komisariatu w Puszczy Mariańskiej wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczyli we wspólnej akcji rozdawania posiłków bezdomnym.
19.01.2021 -
W trosce o osoby bezdomne
Dzielnicowi ze śródmiejskiego komisariatu wspólnie z Strażnikami Miejskimi kontrolowali w ostatnich dniach miejsca przebywania osób bezdomnych. Sprawdzali pustostany, altanki, garaże, wiadukty, dworce i inne miejsca, gdzie wiadomo, że mogą przebywać osoby bezdomne.
19.01.2021 -
Dzielnicowi uratowali 55-latka przed wychłodzeniem
Wczoraj w trakcie służby krasnostawscy dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który znajdował się w pustostanie na terenie miasta. 55-latek zdradzał już pierwsze symptomy wychłodzenia. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, którzy powiadomili załogę karetki pogotowia oraz pracowników opieki społecznej mężczyzna trafił pod fachową opiekę medyczną.
19.01.2021 -
Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie wspólnie z Grupą Ratowniczą Nadzieja sprawdzili pustostany i miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne narażone na zamarznięcie czy wychłodzenie organizmu. Wspólne patrole pozwalają na sprawdzenie większych obszarów w rejonach wyznaczonych jako zagrożone.
18.01.2021 -
Mężczyźnie groziło wyziębienie, pomogła mu policjantka
71-latek leżał zziębnięty w budynku gospodarczym. Z pomocą przyszła dzielnicowa, która powiadomiła służby medyczne. Mężczyznę ratownicy zabrali do szpitala.
18.01.2021 -
Pomaganie ludziom mają „we krwi”, a w tym przypadku w osoczu
Dzielnicowi z Inowrocławia po tym, jak przechorowali i pokonali Covid-19, ruszyli z pomocą innym, którzy zachorowali na koronawirusa. Ich tak cenne osocze będzie podane tym, którzy walczą o zdrowie.
18.01.2021