Wzorowe postawy

Wejherowo - Policjanci odznaczeni odznaką „HONOROWY DAWCA KRWI – ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU”

Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie wczoraj odebrali państwowe odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusze oddali już ponad 20 litrów krwi.

Doskonale każdy z nas wie jaką wartość ma krew w sytuacji ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Jest wówczas bezcenna! Mimo takiej świadomości często brakuje jej w bankach krwi. To właśnie dlatego wielu z nas otrzymuje informacje z prośbą o jej oddanie, a także bierze udział w organizowanych akcjach oddawania krwi. Także i funkcjonariusze policji chętnie odpowiadają na różne apele i włączają się w te szlachetne akcje. Dzielnicowy asp. Karol Walkusz oraz policjant prewencji sierż. Dawid Dampc z Komisariatu Policji w Szemudzie z honorowym krwiodawstwem związani są już od wielu lat.

Wczoraj w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, funkcjonariusze uhonorowani zostali ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Naszym kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy najlepszego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. 

KPP Wejherowo

Powrót na górę strony