Dzielnicowy z pasją

„Rodzina i jeździectwo są całym moim życiem”

To słowa st. sierż. Radosława Bressa dzielnicowego, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie. Sumiennie pomaga lokalnej społeczności w rozwiązywaniu ich problemów oraz dba o porządek w rejonie służbowym.

W czasie wolnym natomiast spełnia swoje marzenia związane z jeździectwem. Miłość do koni zaszczepił w nim ukochany dziadek, który to nauczył go nie tylko jazdy konnej, ale przede wszystkim opieki i odpowiedniego podejścia do tych wyjątkowych zwierząt, już zawsze obecnych w życiu jego i jego rodziny. W wieku 13 lat posiadał pierwszego konia, a dziś jest już doświadczonym hodowcą klaczy i źrebiąt. Nadal stara się poszerzać swoją wiedzę z dziedziny profesjonalnej hodowli oraz technik treningu.

Wieloletnie rozwijanie swoich umiejętności połączonych z pasją do jeździectwa dało szansę Radkowi na wzięcie udziału w wielu szkoleniach m.in. z ujeżdżania koni i skoków przez przeszkody oraz zdobycia Brązowej Odznaki Jeździeckiej (BOJ), która jest jego pierwszym odznaczeniem w dziedzinie jeździectwa sportowego.

Policjant swoją pasją dzieli się z innymi. W każdej wolnej chwili organizuje m.in. konne wycieczki w siodle oraz zaprzęgami po okolicznych lasach i polach. Jego miłość do koni widać na każdym kroku, a praca z nimi pomaga mu spełniać marzenia.

Jak przyznaje, nie wyobraża sobie „domu” bez koni i stajni. To jego dziedzictwo. Spędzanie czasu ze zwierzętami daje mu dużo siły i radości w realizacji życiowych celów i wykonywania służbowych obowiązków.

Radosław całym sercem dba o dobro hodowanych przez siebie klaczy, poświęca im każdą wolną chwilę. Jego największym życiowym marzeniem jest przekazanie swojej pasji synowi, a w przeszłości, kto wie, może  uruchomienia własnego ośrodka jeździeckiego?.

Bo czym że było by nasze życie bez pasji…..?

KWP w Poznaniu.

Powrót na górę strony