Dzielnicowy z pasją

Dzielnicowy złotym medalistą Grand Prix Polski karate kyokushin

16 lat intensywnych i pełnych pasji treningów dały makowskiemu dzielnicowemu asp. Grzegorzowi Dębowskiemu złoty medal podczas prestiżowych zawodów Grand Prix Polski karate kyokushin. Policjant ostatnio startował w kategorii open, w turnieju, który odbył się na targach FIT WEEKEND w Kielcach w dniu 21 kwietnia br.

Mł. asp. Grzegorz Dębowski wstąpił do policji w 2006 roku, do makowskiej komendy trafił w roku 2009. W 2013 roku został dzielnicowym Gminy Rzewnie, a w 2015 również dzielnicowym Gminy Młynarze. Od zawsze marzył o zawodzie policjanta i chciał pomagać innym. Jest osobą komunikatywną, kreatywną, a przede wszystkim empatyczną co jest bardzo pomocne podczas wykonywania jego codziennych zadań jako dzielnicowy. Na co dzień ma stały kontakt z mieszkańcami swojego rejonu uczestnicząc w spotkaniach czy odwiedzając ich w domach. W szkołach dzielnicowy prowadzi pogadanki dla uczniów na temat bezpieczeństwa. Bardzo angażuje się i stara pomóc rodzinom gdzie występuje przemoc, a szczególnie gdy cierpią na tym dzieci. Jego pracę i starania doceniają również mieszkańcy jego rejonu oddając głosy w konkursie „Najpopularniejszy dzielnicowy”. W roku 2015 zajął I miejsce, a w latach 2016 i 2017 był na II miejscu.

Karate Kyokushin zainteresował się w 2002 roku. Szybko ta dyscyplina sportu stała się jego pasją. Trenuje w Międzyszkolnym Klubie Karate Kyokushin Ostrołęka. 16 lat intensywnych treningów i startów w zawodach dało mu nie tylko satysfakcję, ale też brązowy pas karate shinkyokushin. Funkcjonariusz swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się też z kolegami z pracy, gdyż jest instruktorem taktyk i technik interwencji w makowskiej komendzie. Swoje doświadczenie sportowe wykorzystuje również w służbie pokazując i ucząc technik obrony na kursach samoobrony, które organizuje w makowskiej komendzie.

Ostanie zawody dzielnicowego w jakich uczestniczył to Targi Fit Weekend w Kielcach. Organizatorami imprezy był Klub Karate Kyokushin Chikara i Sport Club Karate Białystok. W turnieju startowało aż 150 karateków z 15 klubów z całej Polski. Makowski dzielnicowy startował w kategorii open full contact. Prócz zwycięstwa, wielkim sukcesem policjanta było pokonanie o 35 kg cięższego od siebie przeciwnika. To właśnie ta walka przesądziła o triumfie makowskiego funkcjonariusza.

 

Największe osiągnięcia makowskiego dzielnicowego to:

- brązowy medal mistrzostw Polski Karate Kyokushin służb mundurowych w Szczytnie w 2012 roku,

- zwycięzca VI Gali Sztuk Walki UFO Ostrołęka w 2013 roku,

- srebrny medalista mistrzostw Polski w Nowym Mieście w roku 2016

- złoty medalista podczas zawodów Grand Prix Polski Karate Kyokushin w Kielcach 2018.

 

Autor: mł. asp. Monika Winnik/AC

 

 

  • Zdjęcie przedstawiające dzielnicowego stojącego z pucharem oraz dyplomem
Powrót na górę strony