Dzielnicowy z pasją

Dzielnicowy z rycerskim duchem walki

Aspirant Adam Firyn jest dzielnicowym w Komisariacie Policji w Gniewie. Oprócz służby w Policji, jego pasją jest rekonstrukcja historyczna, którą zajmuje się już od 20 lat. To wielokrotny zwycięzca Turnieju Grunwaldzkiego i Turnieju Króla Jana III w Zamku Gniew. Od 1998 roku uczestniczy w rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem 1410. Jego rycerskie motto to: “VINCIT QUI PATITUR”, czyli "ZWYCIĘSTWO ODNOSI TEN, KTO WYTRWA".

Adam Firyn wstąpił w policyjne szeregi w 2004 roku. Służbę rozpoczął w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Gniewie, a od 4 lat jest tam dzielnicowym. W tym roku dostał awans i obecnie jest starszym dzielnicowym. W ramach swoich obowiązków służbowych dba o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną. Aspirant Adam Firyn pomaga w rozwiązywaniu codziennych, nawet niewielkich problemów mieszkańców, którzy zwracają się do niego z prośbą o pomoc.

Jego największą pasją jest rekonstrukcja historyczna. Adam Firyn należy do grona pierwszych wolontariuszy, którzy od 1992 roku wspomagali odbudowę i ożywienie Zamku Gniew. Rekonstrukcją historyczną zajmuje się od dwudziestu lat. Od 1998 roku uczestniczy w rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem 1410, odgrywając ważne role w widowisku. Od 2006 roku bierze udział w turniejach joustingowych, w Polsce, Francji i Belgii.

Wielokrotny zwycięzca Turnieju Grunwaldzkiego i Turnieju Króla Jana III w Zamku Gniew. Od 2004 roku pełni służbę w chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego, rekonstruującej XVII - wieczną husarię – chlubę polskiego oręża. Brał udział w wielu produkcjach filmowych promujących historię Polski i Europy. Jest instruktorem jazdy konnej. Jego rycerskie motto to: “VINCIT QUI PATITUR”, czyli "ZWYCIĘSTWO ODNOSI TEN, KTO WYTRWA".

  • Zdjęcie przedstawiające dzielnicowego, przebranego w strój rycerski, siedzącego na koniu
Powrót na górę strony