Dzielnicowy z pasją

Paralotniarz a zarazem artysta

Młodszy aspirant Krzysztof Ciszyński to funkcjonariusz KPP w Grajewie z 11- letnim stażem służby. Od 7 lat pełni służbę jako dzielnicowy, w tym od 3 lat jako dzielnicowy na terenie gminy Grajewo. W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji jaką jest paralotniarstwo oraz kamieniarstwo.

Mł. asp. Krzysztof Ciszyński to  zdyscyplinowany i sumienny policjant oddany społeczeństwu, zawsze służący radą i pomocą, za co wielokrotnie był nagradzany, m.in. w roku 2012 nagrodą Komendanta Głównego Policji, a w roku 2016 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W 2016 roku nominowany na człowieka roku Powiatu Grajewskiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Grajewie, zajmując ostatecznie 2 miejsce.

W życiu prywatnym szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córeczek, spędzający dużo czasu z rodziną.

W wolnych chwilach po służbie Krzysztof, jeżeli tylko czas na to pozwala oddaje się dwóm pasjom. Pierwszą z nich jest paralotniarstwo. Wymieniony posiada uprawnienia pilota paralotni kategorii PP (latanie swobodne) i PPG (latanie z napędem). Swoje hobby wielokrotnie wykorzystuje pomagając kolegom podczas pracy zawodowej tj. poszukiwań osób zaginionych. W trakcie przelotów prowadzi również rozpoznanie pod kątem nielegalnych upraw konopii, które niejednokrotnie ukryte są wśród pól. Niespełna dwa miesiące temu wraz z paralotniarzami z grupy "Parawilki" wspierał mundurowych z KPP w Mońkach podczas poszukiwań 52 – latka, który zaginął na bagnach koło miejscowości Goniądz. W styczniu 2018 roku przyczynił się do odnalezienia zerwanego promu, który odpłynął o 30 kilometrów od miejsca cumowania. Niewątpliwie pasja grajewskiego dzielnicowego jest bardzo przydatna w służbie, szczególnie podczas akcji na podmokłych lub niedostępnych terenach, gdzie często nie ma jak dotrzeć, gdyż tradycyjne pojazdy tam nie wjadą.

Dzielnicowy prowadzi również stronę ,,Parawilki” na portalu Facebook, zrzeszającą osoby oraz miłośników paralotnictwa.

Drugą pasją dzielnicowego jest kamieniarstwo. Sam wykonuje różne elementy i konstrukcje, które upiększają podwórko oraz czynią je bardziej użyteczne. Jak mówi Krzysztof Ciszyński, ten zamierający zawód sprawia mu niesamowitą satysfakcję.

O swoich pasjach dzielnicowy opowiada na spotkaniach z młodzieżą, a także
z osobami starszymi w podległym rejonie służbowym, zachęcając innych do rozwijania własnych pasji.

  • Zdjęcie przedstawiające lecącego paralotniarza
Powrót na górę strony