Dzielnicowy z pasją

Po służbie z zamiłowaniem oddaje się wielu pasjom

Asp. sztab. Maciej Ostatek to policjant z 18-letnim stażem. Od 9 lat służy jako dzielnicowy. Poza godzinami służby oddaje się swoim pasjom, takim jak: motocykle, lotnictwo i wszelkie sporty wodne, z nurkowaniem włącznie.

Służba w Policji bez wątpienia jest niezwykle odpowiedzialna ale i stresująca, stąd też równie istotnym jest znalezienie swojej "odskoczni". Umiejętność tę posiada  asp. sztab. Maciej Ostatek, policjant z 18-letnim stażem, który od 9 lat jest dzielnicowym. Poza godzinami służby oddaje się swoim pasjom, takim jak: motocykle, lotnictwo i wszelkie sporty wodne, z nurkowaniem włącznie.

Wcześniej jeździł „ścigaczem“, obecnie jest szczęśliwym posiadaczem choppera. Gdy wsiada na swój jednoślad zapomina o zmęczeniu i rozkoszuje się jazdą. Jak twierdzi, to właśnie w taki sposób najlepiej odpoczywa i ładuje akumulatory na kolejny dzień. Chętnie uczestniczy w różnego rodzaju zlotach motocyklowych, które są doskonałą okazją do poznania innych pasjonatów motocykli i wzajemnej wymiany doświadczeń. Pasjonatów takich spotkał m.in. w Mundurowym Klubie Motorowym RP. Wraz z członkami klubu popularyzuje turystykę motorową wśród służb mundurowych. Jako policjant i motocyklista doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożeń na drodze i wie jak ważne jest udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Aby pomocy tej udzielać jak najlepiej, zdobył uprawnienia ratownika drogowego. Odprężenie znajduje jednak nie tylko na lądzie. Równie mocno pochłania go woda i to dosłownie. Sporty wodne to kolejne jego hobby. Mając uprawnienia sternika motorowodnego, korzysta z każdej okazji, by przemierzać akweny. Samo pływanie, to jednak za mało dla miłośnika wody. Ukończył więc kurs płetwonurka, który pozwala mu rozkoszować się pięknem podwodnej przyrody. Podziwia nie tylko głębiny. „Buja“ również w obłokach. Od 2012 roku jest członkiem Aeroklubu Włocławskiego. Posiada licencję pilota szybowcowego i wolnych chwilach podziwia okolicę z lotu ptaka. Wszelkie sporty ekstremalne to dla tego dzielnicowego zastrzyk adrenaliny i pozytywnej energii. Z zaangażowaniem oddaje się zarówno służbie, jak i swoim pasjom. Jest osobą otwartą na wszelkiego rodzaju doznania – na lądzie, w wodzie i w przestworzach.

 

KWP w Bydgoszczy/Biuro Prewencji KGP

Powrót na górę strony