Dzielnicowy z pasją

Śladami historii

Asp. sztab. Grzegorz Kalisz - w Policji służy od 2000 roku, zaś od 2007 roku jest dzielnicowym w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy - w letniej stolicy Pojezierza Brodnickiego - gminie Zbiczno. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Brodnicka Grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza.

Asp. sztab. Grzegorz Kalisz - w Policji służy od 2000 roku, zaś od 2007 roku jest dzielnicowym w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy - w letniej stolicy Pojezierza Brodnickiego - gminie Zbiczno. Słuzbę dzieli ze swoimi historycznymi pasjami. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Brodnicka Grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza.

Stowarzyszenie zajmuje się poszukiwaniem zabytków ruchomych i ich ochroną. Obecnie prowadzi poszukiwania artefaktów związanych z upadkiem Powstania Listopadowego. Poszukiwania, w które zaangażowany jest dzielnicowy odbywają się na terenie trzech gmin powiatu brodnickiego. Dzięki zaangażowaniu Grzegorza Kalisza w działalność stowarzyszenia uzyskało ono zgodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na utworzenie własnego muzeum, w którym gromadzone będą skarby wyszukane w ziemi przez jego członków. W swoim prywatnym muzeum ma zbiór m.in. elementów umundurowania powstańców, średniowieczne monety i inne militaria. Grzegorz Kalisz od dwóch lat jest współorganizatorem Konferencji dotyczącej odpowiedzialnego detektoryzmu. Od ponad 20 lat jest zapalonym wędkarzem, członkiem zarządu Koła Miejskiego PZW i instruktorem ds. zarybień. W 2013 roku, zajął I miejsce w plebiscycie Najpopularniejszy Dzielnicowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

KWP Bydgoszcz/Biuro Prewencji

Powrót na górę strony