Dzielnicowy z pasją

Pasjonat zwierząt i sportu

St. asp. Dariusz Vollmüller od 2009 r. jest dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Służbę w Policji godzi ze swoją pasją, którą są psy zaprzęgowe oraz dog-trekking.

St. asp. Dariusz Vollmüller od 2009 r. jest dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Prywatnie mieszka w Inowrocławiu. Służbę w Policji godzi ze swoją pasją, która również jest pasją jego żony Katarzyny i 8 letniego syna Michała. Wspólnie z żoną prowadzą hodowlę psów zaprzęgowych. Historię z psami rozpoczął od kupna labradora, który dał powód do połknięcia bakcyla w postaci dog-trekkingu. W roku 2012, kupując pierwszego psa rasy siberian husky, rozpoczął przygodę z psimi zaprzęgami. Na dzień dzisiejszy hodowla liczy 9 psów rasy siberian husky i pies grenlandzki. Dzielnicowy wspólnie z żoną są członkami KS Wolf Team oraz Bydgoskiego Oddziału Polskiego Związku Kynologicznego.  

Policjant wspólnie z żoną i ich podopiecznymi uczestniczą w wystawach psów rasowych, a największym ich osiągnięciem jest II miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii SC 1 (bieg z hulajnogą i jednym psem). Dla rodziny Vollmüller psy są częścią ich codziennego życia. Wspólnie ze swoimi podopiecznymi p. Vollmüller uczestniczą w zawodach psich zaprzęgów organizowanych na terenie całej Polski, prowadzą pogadanki z dziećmi, w tym dziećmi ze szkół specjalnych, gdzie opowiadają o historii psich zaprzęgów, uczą bezpiecznego kontaktu z psem i zachęcają do aktywności fizycznej. Czynnie uczestniczą także w różnego rodzaju festynach, gdzie organizują przejażdżki psim zaprzęgiem.

O szczególnym zainteresowaniu dzielnicowego informowały także ogólnopolskie media w tym TVP 1 w programie „Pytanie na śniadanie” oraz National Geographic na swojej stronie internetowej. Ponadto o pasji dzielnicowego informują także lokalne media. Rodzina prowadzi swoją stronę internetową: www.darknessintheforest.pl

KWP w Bydgoszczy/ Biuro Prewencji KGP

Powrót na górę strony