Dzielnicowy z pasją

Dzielnicowy fotograf i społecznik

Mł. asp. Sławomir Zieliński od młodzieńczych lat czuł potrzebę niesienia pomocy. Biorąc pod uwagę, iż jego ojciec od prawie 30 lat pracuje w pomocy społecznej, naturalnym więc było, że pomoc drugiemu człowiekowi nie była mu obca. I tak w wieku 21 lat podjął pracę w domu pomocy społecznej na stanowisku instruktora kulturalno – oświatowego. Gdzie opiekował się osobami starszymi oraz osobami niepełnosprawnymi. Do jego obowiązków należało organizowanie czasu wolnego pensjonariuszom. Ponadto udzielał pomocy w załatwianiu drobnych spraw urzędowych. W 2003 roku rodzi się pasja – fotografika. W 2007 roku budzi się pomysł połączenia pomagania ludziom w szeroko rozumianym zakresie ze zdobytym wykształceniem. Policja jawi się jako instytucja godząca powyższe elementy.

Mł. asp. Sławomir Zieliński od młodzieńczych lat czuł potrzebę niesienia pomocy. Biorąc pod uwagę, iż jego ojciec od prawie 30 lat pracuje w pomocy społecznej, naturalnym więc było, że pomoc drugiemu człowiekowi nie była mu obca. I tak  w wieku 21 lat podjął pracę w domu pomocy społecznej na stanowisku instruktora kulturalno – oświatowego. Gdzie opiekował się osobami starszymi oraz osobami niepełnosprawnymi. Do jego obowiązków należalo organizowanie czasu wolnego pensjonariuszom. Ponadto udzielał pomocy w załatwianiu drobnych spraw urzędowych. W 2003 roku budzi się pasja – fotografika, a szczególnie makrofotografia świata owadów, roślin oraz astrofotografia.

Dodatkowo Sławomir Zieliński postanawia zdobyć wykształcenie prawnicze. Podejmuje studia na wydziale Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2007 roku rodzi się pomysł połączenia pomogania ludziom w szeroko rozumianym zakresie ze zdobytym wykształceniem. Policja jawi się jako instytucja godząca powyższe elementy. I tak w listopadzie 2007 roku Sławomir Zieliński wstępuje do do służby w Policji. Pierwsze cztery lata służby młody funckjonariusz pełni w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Sławomir Zieliński oddaje się w pełni służbie i tak już w 2010 roku zdobywa wyróżnienie zajmując II miejsce w konkursie "Patrol Roku 2010". Ponieważ policjantowi przyświeca cel pomagania kudziom, a jedną z cech osobowości jest  wysoki stopień empatii wobec osób doznających przemocy w rodzinie, we wrześniu 2011 roku powierza mu się obowiązki dzielnicowego - I to był strzał w dziesiątkę. W kolejnych latach zdobywa następujące sukcesy: zostaje dwukrotnie  wyróżniony w plebiscycie „Najpopularniejszy dzielnicowy” powiatu grudziądzkiego, dwukrotnie zdobywa tytuł "Dzielnicowego Roku KMP Grudziądz" oraz jest laureatem na poziomie wojewódzkim i krajowym "Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych Dzielnicowy Roku" rozgrywanych w Szkole Policji w Katowicach. Można rzec, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

Jendym z "koników" mł. asp. Sławomira Zielińskiego jest aktywność w obszarze prewencji kryminalnej. Spełnia się zawodowo prowadząc spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą. Oczywiście pasja fotografowania nie odeszła w niebyt. Nadal powstają ciekawe zdjęcia. Przedmiotowa pasja ewoluuje i rozwija się wraz z postępem technologicznym. I tak około półtora roku temu mł. asp. Zieliński nabywa drona aby móc wykonywać zdjęcia z "lotu ptaka". Tak powstają kolejne ujęcia miejsc oddalonych od aglomeracji. Aby rozwijać swoją pasję podniebnych ujęć i zwiększyć swobodę w operowaniu niezbędnym było podejście do  państwowego  egzaminu na operatora drona -  VLOS. Jakby było mało zaangażowania w rozwój powyższej pasji pan Sławomir znalazł sobie kolejne pole do samorealizacji – bieganie. Podnosi swoją sprawność i kondycję. W miarę możliwości startuje w lokalnych biegach. Czyż można przejść obojętnie obok tak nietuzinkowej osoby jaką jest mł. asp. Zieliński Sławomir – człowiek orkiestra?

KWP w Bydgoszczy/Biuro Prewencji KGP

Powrót na górę strony