Dzielnicowy roku

Łódź: Rozpoczął się konkurs „Dzielnicowy Roku 2018”

21 maja 2018 roku rozpoczęła się kolejna, XI edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”. Pierwszym, z trzech etapów konkursu, jest „Test wiedzy” na szczeblu komend powiatowych i miejskich.

W ciągu kilku tygodni, do zawodów I stopnia konkursu „Dzielnicowy Roku” przystąpią policjanci, którzy w dniu zawodów są mianowani albo powierzono im pełnienie obowiązków na stanowisku dzielnicowego, lub starszego dzielnicowego.

Zawody I stopnia składają się z testu wiedzy zawodowej, zawierającego 40 pytań, który w ciągu 40 minut będzie należało rozwiązać. Każde pytanie zawiera cztery poprawne odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.

Do półfinału zakwalifikuje się czterdziestu czterech dzielnicowych z wszystkich jednostek Policji województwa łódzkiego, którzy w dniach  6 i 7 września br. będą rywalizowali o tytuł „Dzielnicowego Roku” w II etapie eliminacji wojewódzkich.

Do III etapu zawodów przejdzie dwóch najlepszych dzielnicowych, którzy będą reprezentowali garnizon łódzki podczas finału konkursu w Szkole Policji w Katowicach
w dniach  23-26 października 2018 roku.

Przypomnijmy, że w garnizonie łódzkim służbę pełni 383 dzielnicowych i 96 starszych dzielnicowych  w 22 jednostkach powiatowych/miejskich Policji.

 

Powrót na górę strony