Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi na sąsiedzkim pikniku rodzinnym
W ubiegłą sobotę na terenie dzielnicy Ochota odbył się sąsiedzki piknik rodzinny. Funkcjonariusze przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Była to również doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP oraz przekazać informacje dotyczące zagrożeń w życiu codziennym.
24.09.2018 -
Otwoccy dzielnicowi odwiedzili banki, placówki i punkty kasowe, przekazując ulotki w ramach akcji: „Seniorze, nie daj się!”
Otwoccy dzielnicowi bardzo skutecznie wspomagają policyjną profilaktykę i jako policjanci pierwszego kontaktu, angażują się w przedsięwzięcia, które mają służyć bezpieczeństwu mieszkańców. Jedna z kampanii informacyjnych pt. „Seniorze, nie daj się!” jest z dużym poświęceniem realizowana przez policyjnych profilaktyków, którzy docierają do różnych podmiotów, aby zachęcić ich do promocji bezpieczeństwa. Profilaktykom pomagają właśnie dzielnicowi, którzy w swoich rejonach służbowych prowadzą działania promujące akcję dla seniorów. Aspirat sztabowy Aneta Kurant jako pełniąca funkcję dzielnicowego przekazała ostatnio ulotki promujące akcję pracownikom otwockich banków, placówek i punktów kasowych.
24.09.2018 -
Lubartów: Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Łucce i w Brzezinach
To już kolejne spotkanie policjantów z dziećmi w ciągu kilku ostatnich dni. Dzielnicowi chętnie odwiedzają szkoły aby porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie. Jest to też doskonała okazja aby przestrzec młodych ludzi przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać oraz nauczenie jak ich unikać i jak postępować w przypadku ich zaistnienia.
24.09.2018 -
Dzielnicowi będą pełnić służbę na rowerach
Dzięki środkom finansowym przekazanym przez miasto 4 siemianowickich dzielnicowych będzie pełniło służbę na rowerach. W piątek po raz pierwszy mundurowi wyruszyli na jednośladach w swoje rejony służbowe. Taki widok policjantów w naszych mieście wywołał na twarzach mieszkańców zaskoczenie. Jednocześnie dzielnicowi spotkali się z dużą aprobatą tego przedsięwzięcia. Dzięki niemu będą mogli szybciej przemieszczać się po podległym im terenie, a jednocześnie promować zdrowy styl życia.
24.09.2018 -
Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami
W ramach akcji „Bezpieczny Senior na Mazowszu” dzielnicowi oraz policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przysuskiej komendy spotkali się z seniorami z Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Komorowie gm. Wieniawa.
24.09.2018 -
Nietrzeźwy kandydat na kierowcę zatrzymany przez dzielnicowych
43- letni obywatel Niemiec, który zgłosił się na egzamin na prawo jazdy w stanie nietrzeźwości, przez najbliższe lata nie zostanie jednak kierowcą. Mężczyznę zatrzymali dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Nad Odrą. Obcokrajowiec usłyszał wyrok: trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów i 1500 złotych grzywny.
24.09.2018 -
Dzielnicowy – nasz przyjaciel
Dzielnicowy to policjant, którego imię zna większość mieszkańców, który doradzi i pomoże - dokładnie w ten sposób zaprezentowali swoją pracę „pierwszakom” i dzieciom z „0” z Krąplewic asp. szt. Wojciech Wasilewicz oraz mł. asp. Rafał Brzeziński z KPP w Świeciu. Opowiedzieli o swojej codziennej służbie, zaprezentowali sposób obrony przez groźnymi zwierzętami i omówili zasady poruszania się po drodze oraz numery alarmowe.
21.09.2018 -
Dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków
Brodniccy dzielnicowi odwiedzili maluchów z przedszkoli przy ul. Kolejowej oraz Batalionów Chłopskich w Brodnicy. Niecodzienni goście poprzez zabawę uczyli najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drodze i spędzać wolny czas.
21.09.2018 -
Dzielnicowi odnaleźli zaginioną kobietę
Dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie zaginięcia 68-letniej mieszkanki gminy Lipie. Rodzina kobiety, która wyszła z domu w nieznanym kierunku, nie mogła nawiązać z nią żadnego kontaktu. W poszukiwania zaangażowali się dzielnicowi, którzy z pomocą mieszkańców odnaleźli zaginioną.
21.09.2018 -
Z Policją lokalnie, bezpośrednio i w punkt
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już od 2 lat. Przez ten czas, od mieszkańców Opolszczyzny, otrzymaliśmy ponad 21 000 zgłoszeń. Tylko w tym roku blisko 60% z nich policjanci potwierdzili. Kolejnym krokiem jest eliminacja wskazanego zagrożenia. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.
21.09.2018