Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Z przedszkolakami o bezpieczeństwie podczas wakacji
Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym wszystkim dzielnicowy sierż. szt. Jakub Lipiński rozmawiał z dziećmi z Przedszkola Nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.
17.07.2019 -
Dzięki dzielnicowym młody bocian trafił do lecznicy w Przemyślu
Dzielnicowi z Leżajska, wspólnie z weterynarzem i pracownikiem Urzędu Gminy Leżajsk, pomogli młodemu bocianowi. Dzięki współpracy służb, ptak bardzo szybko trafił do lecznicy w Przemyślu.
15.07.2019 -
Wizyta dzieci w piastowskim komisariacie
Piastowski komisariat odwiedziły dzieci ze szkoły językowej. Podczas niecodziennego spotkania dzielnicowy mł. asp. Arkadiusz Galiński opowiedział im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci miały możliwość poznać tajniki codziennej służby policjantów. Spotkanie to odbyło się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
15.07.2019 -
Ukradł, bo nie został zaproszony na stypę
Dzielnicowy z Ożarowa Mazowieckiego dzięki uzyskanym informacjom zatrzymał mężczyznę, który z terenu posesji swojej zmarłej sąsiadki ukradł konstrukcję stalowej zjeżdżalni, korpus chłodziarko-zamrażalki oraz elektryczną deskorolkę. Jak wyjaśnił policjantom, zrobił to, bo nie został zaproszony na stypę, a za pieniądze ze sprzedaży rzeczy, sam chciał sobie zrobić imprezę. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a 41-latkowi przedstawili zarzuty. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
12.07.2019 -
Dzielnicowi odzyskali skradzionego busa, zatrzymali czterech poszukiwanych i rozwiązali sprawę kradzieży telefonu
Dobre rozpoznanie swojego rejonu oraz relacje z mieszkańcami to podstawowe cechy, którymi powinien charakteryzować się każdy dzielnicowy. Niewątpliwie posiadają je policjanci z Posterunku Policji w Cybince, którzy odzyskali skradzionego na terenie Niemiec busa. Dzielnicowi dzięki zaangażowaniu zatrzymali czterech poszukiwanych oraz ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego.
11.07.2019 -
Dzielnicowy opowiadał o bezpieczeństwie na stanicy wodnej w Rościminie
Bezpieczeństwo w trakcie wakacji było głównym tematem spotkania mroteckiego dzielnicowego z uczestnikami obozu kajakowego nad jeziorem w Rościminie, pow. nakielski. Prowadzący zajęcia szczególnie zwracał uwagę na rozwagę podczas kąpieli, ale nie zapomniał też o pracach polowych i przestrzeganiu przepisów w ruchu drogowym.
11.07.2019 -
Aby wakacje były bezpieczne
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Sokołach spotkał się z dziećmi w Centrum Kulturalno - Bibliotecznym. Rozmawiał o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Mundurowy udzielał porad i apelował o rozsądek podczas kąpieli wodnych i w czasie wakacji.
11.07.2019 -
Dzielnicowy o bezpieczeństwie w czasie wakacji
Dzielnicowy z Myszkowa uczestniczył w pikniku rodzinnym w Niegowie. Specjalnie dla najmłodszych oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Stróż prawa mówił o swojej codziennej służbie, o tym jak zachować się podczas letniego wypoczynku szczególnie nad wodą. Było o używkach w tym również dopalaczach, odpowiedzialności prawnej nieletnich i Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"
10.07.2019 -
Dzielnicowi uratowali 18-latkę, która próbowała targnąć się na swoje życie
Dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji sopockich dzielnicowych mł. asp. Macieja Padzik i st. sierż. Artura Szczęsnego uratowano 18-latkę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Policjanci odnaleźli ją przy zbiorniku wodnym i udzielili pomocy. Na szczęście pomoc stróża prawa przyszła na czas i 18-latka trafiła pod opiekę lekarską.
10.07.2019 -
Wspólne patrole dzielnicowych i ratowników WOPR w ramach działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Już po raz kolejny raciborscy dzielnicowi wspólnie z ratownikami WOPR kontrolowali zbiorniki wodne i baseny na terenie powiatu raciborskiego, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem zabaw i wypoczynku letniego dzieci, ale również sposobem amatorskiego połowu ryb. Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, mundurowi częściej patrolują tereny wokół zbiorników wodnych w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
10.07.2019