Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi ze strażakami ewakuowali przedszkole w Zakręcie
Wiązowscy dzielnicowi wspólnie ze strażakami ochotnikami z Wiązowny przeprowadzili wspólną akcję ratowniczą w Zakręcie. W ramach ćwiczeń, mających sprawdzić działanie służb w obliczu nagłej sytuacji kryzysowej, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb uczestniczyli w ewakuacji Przedszkola „Leśna Kraina”, pomagając w wyprowadzeniu maluchów na zewnątrz i zabezpieczeniu przedszkolnych dokumentów. Maluchy sprawiły się na medal, sprawnie i szybko opuściły ewakuowany budynek, a później wzięły udział w prelekcji o bezpieczeństwie oraz demonstracji policyjnego radiowozu oraz strażackiego wozu bojowego. Tego dnia były ćwiczenia i jakże potrzebna maluchom profilaktyka zagrożeń.
28.10.2019 -
Pijany wjechał w znak drogowy, zatrzymał go dzielnicowy
Dzielnicowi z Bielan zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który staranował znak drogowy. Zatrzymany 54-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz utrata prawa jazdy.
28.10.2019 -
Rozmawialiśmy z mieszkańcami o bezpieczeństwie
W ubiegły wtorek (22 października) w Szkole Podstawowej nr 354 przy ul. Otwockiej 3 odbyło się spotkanie z mieszkańcami Pragi Północ poświęcone sprawom bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przedsięwzięcie było zorganizowane w ramach Programu „Bezpieczne Osiedle”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz służb - policjanci, strażnicy miejscy i strażacy. Uczestnicy omawiali bieżące problemy związane m.in. z wykroczeniami w ruchu drogowym, popularnymi oszustwami dokonywanymi na osobach starszych oraz ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z tlenkiem węgla.
28.10.2019 -
Dzielnicowi z Andrychowa uratowali życie 53-latka, który chciał popełnić samobójstwo
Policjanci andrychowskiego komisariatu – mł. asp. Piotr Rusin oraz asp. Wojciech Szuba, na co dzień pełniący służbę w rewirze dzielnicowych, w samą porę dotarli do 53-letniego mężczyzny, który próbował odebrać sobie życie. Na szczęście udało się zapobiec tragedii.
28.10.2019 -
Zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków - kolejne działania ostrołęckich policjantów skierowane przeciwko dilerom
Dzięki policjantom z ostrołęckiego wydziału prewencji ponad tysiąc porcji handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży. Zabezpieczono amfetaminę i marihuanę. Do sprawy zatrzymano mieszkańca Ostrołęki, który usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawy. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na wniosek prokuratury, sąd wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
25.10.2019 -
Dzielnicowy rozpoznał mężczyznę na nagraniu monitoringu, który przywłaszczył pieniądze
Dzielnicowy z Baboszewa rozpoznał na nagraniu z monitoringu sprawcę przywłaszczenia portfela z pieniędzmi należącymi do starszego pana. 41-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i oddał pieniądze. O wymiarze kary dla niego zadecyduje sąd.
25.10.2019 -
Profilaktyczne porady dzielnicowych
23 października 2019 roku dzielnicowi z łęczyckiej komendy, w trosce o bezpieczeństwo spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Mundurowi przekazali informacje dotyczące prawidłowych zachowań na drodze, bezpiecznego korzystania z internetu oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.
25.10.2019 -
Dzielnicowi o bezpieczeństwie z najmłodszymi
Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami, aby mówić bezpieczne zachowania na drodze, w domu czy podczas zabaw na podwórku. Policjanci uczulili najmłodszych, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność.
25.10.2019 -
Dzielnicowi na spotkaniu z uczniami w Bakałarzewie
Dzielnicowi w Bakałarzewie rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez zabawę uczyli najmłodszych przepisów ruchu drogowego.
25.10.2019 -
Posiadał narkotyki - został zatrzymany przez dzielnicowych
Hajnowscy dzielnicowi zatrzymali 23-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
25.10.2019