Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Świdwińscy dzielnicowi - seniorom
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wspólnie z Komendantem Straży Gminnej w Świdwinie oraz samorządem Gminy Świdwin, pomagają osobom starszym i niepełnosprawnym. Mundurowi odwiedzają tych, których sytuacja nie pozwoliła nie zgromadzenie opału lub mają kłopoty z poruszaniem się. Głównym celem wizyt policjantów jest przekazanie opału i ustalenie rodzaju oczekiwanej pomocy.
26.11.2020 -
Bezpieczne ogrody”- działania dzielnicowych
„Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem pojawili się na terenie ogródków działkowych w Koszalinie policjanci. Pełniący służbę dzielnicowi z komisariatu I przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.
26.11.2020 -
„Jest właściwym człowiekiem na swoim miejscu i może być przykładem dla innych” - podziękowanie dla dzielnicowego
Dzielnicowy Bliżej Nas. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, to osoba dobrze znająca swój teren i ludzi tam zamieszkujących. Dlatego najważniejsze wyróżnienie jego pracy to podziękowania, które płyną od ludzi tam zamieszkujących. Takie właśnie podziękowania wpłynęły do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV kierowane do policjanta.
25.11.2020 -
Dzielnicowa spełniła marzenie 11-letniej Nikoli
Sierż. szt. Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska z komisariatu na Targówku spełniła marzenie 11-letniej Nikoli. Dziewczynka marzyła o tym, aby na urodziny dostać maskotkę, którą można było otrzymać za zebranie odpowiedniej liczby naklejek w sieci sklepów.
25.11.2020 -
Podziękowania dla dzielnicowego za wsparcie podczas izolacji domowej
Każdego dnia, w związku z COVID-19 mundurowi otrzymują setki adresów do sprawdzenia. Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń policjanci udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują. To właśnie doceniła mieszkanka miasta i napisała podziękowania dla dzielnicowego za pomoc w czasie izolacji.
25.11.2020 -
Szczęśliwy finał poszukiwań. Pomogły lokalne media i mieszkańcy Bielska-Białej
Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców miasta, dzielnicowi bielskiej „dwójki” w ostatniej chwili odnaleźli pacjenta, który zbiegł z zamkniętego oddziału bielskiego szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna na boso, właśnie zbliżał się do granicy masywu leśnego Dębowca, kiedy trafili na niego mundurowi. 20-latek powrócił do szpitala. Dziękujemy za zaangażowanie lokalnym mediom i czujnym mieszkańcom Bielska-Białej.
25.11.2020 -
Dzielnicowi kontrolują miejsca pobytu bezdomnych
Wschowscy policjanci, w szczególności dzielnicowi w okresie jesienno - zimowym angażują się w pomoc osobom bezdomnym docierając do nich i w pierwszej kolejności przekazują im informacje na temat pomocy jaką mogą uzyskać od gminnych instytucji pomocowych, noclegowni, schronisk. W większości przypadków są to osoby, które wybrały i zaakceptowały taki styl życia. Pomimo wszystko dzielnicowi odwiedzają miejsca gdzie przedstawiciele tej grupy społecznej zorganizowali sobie miejsca schronienia przed mrozem.
25.11.2020 -
Poszukiwana 44-latka "wpadła", bo nie miała maseczki
Hajnowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwaną 44-latkę. Kobieta zwróciła uwagę policjantów, ponieważ nie miała zasłoniętych ust i nosa. Podczas legitymowania okazało się, że mieszkanka Hajnówki jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.
25.11.2020 -
Nie bądź obojętny na osoby potrzebujące pomocy
Niskie temperatury i poranne przymrozki mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, bezdomnych i nietrzeźwych przebywających na zewnątrz. Aby ochronić takie osoby przed wychłodzeniem, policjanci monitorują codziennie ich sytuację. Patrole dotyczą m.in. pustostanów, ogródków działkowych czy altanek. Funkcjonariusze apelują, by nie być obojętnym i reagować, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem.
24.11.2020 -
Pobił mężczyznę na ulicy, szybko został zatrzymany
Zaledwie kilkadziesiąt minut wystarczyło policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na zatrzymanie podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała mężczyzny, do którego doszło w miniony piątek. W jego wyniku 37-latek został zabrany do szpitala, był nieprzytomny i posiadał poważny uraz głowy. Sprawca zdarzenia został osadzony w policyjnym areszcie, usłyszał już zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
24.11.2020