Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi kontrolują zamarznięte zbiorniki wodne
Niskie temperatury spowodowały, że na zbiornikach wodnych pojawił się lód. Wchodzenie na zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niesie za sobą niebezpieczeństwo. Dlatego dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla kontrolują rejony zbiorników wodnych oraz rzek znajdujących się na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie ma na nich bawiących się dzieci, młodzieży lub wędkarzy.
14.01.2022 -
Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna nie płacił alimentów
Zatrzymany przez dzielnicowych 37-latek był poszukiwany. Mężczyzna uchylał się od wykonania obowiązku alimentacyjnego. Za tzw. niealimentację grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia do roku wolności.
14.01.2022 -
W trosce o Babcie i Dziadków
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z dzielnicowymi i Sznupkiem przygotowywali się na zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Policjanci przygotowali dla dzieci kolorowanki oraz wskazówki dla seniorów, jak nie paść ofiarą oszustwa. A dzieci, starannie wykonane prace wręczą swoim dziadkom.
13.01.2022 -
Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Wodzisławski dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 36-latek był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. To już trzeci poszukiwany zatrzymany przez mł. asp. Wojciecha Stencla w ciągu ostatnich kilku dni.
13.01.2022 -
"Priorytet w służbie dzielnicowego" - bezpieczeństwo mieszkańców
W ostatnim czasie dzielnicowi z Woli i Bemowa spotkali się z administratorami budynków. Policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, poprzez administratorów docierają do mieszkańców, którzy zwracają uwagę na lokalne problemy. Podczas spotkania został poruszony temat bezdomności. Realizacja ich wpisuje się w „Plan priorytetowy dzielnicowego” realizowany w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
13.01.2022 -
Dzielnicowy o bezpiecznych feriach
Dzielnicowy z gminy Drohiczyn rozmawiał z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Miłkowicach Jankach na temat bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się ferii zimowych. Celem zajęć było uświadomienie zagrożeń, jakie niosą ze sobą nieodpowiedzialne zabawy w trakcie zimowego wypoczynku.
13.01.2022 -
KOBIETA PODZIĘKOWAŁA POLICJANTOM „..ZA PROFESJONALIZM I..EMPATIĘ....”
Tym razem wpłynęło podziękowanie, skierowane do dzielnicowego i policjantów z patrolówki, "... za profesjonalizm...i empatię...". Ich autorką jest mieszkanka miasta, która zwróciła się o pomoc do policjantów.
13.01.2022 -
Wspólne kontrole policjantów i inspektorów sanitarnych
Policjanci z komendy przy ulicy Wilczej oraz inspektorzy Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej kolejny już raz kontrolowali zasady przestrzegania obowiązujących przepisów covidowych. Tym razem „pod lupę” poszły lokale gastronomiczne.
12.01.2022 -
Seniorzy uratowani przed wychłodzeniem
Wczoraj w powiecie tomaszowskim przed wychłodzeniem zostały uratowane dwie starsze, samotnie mieszkające osoby. Dzięki czujności sąsiedzkiej i sprawnemu działaniu służb ratunkowych, 90-letnia mieszkanka gminy Susiec oraz 68-latek z gminy Lubycza Królewska w porę otrzymali pomoc. Nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę na takie osoby mieszkające w naszym sąsiedztwie.
12.01.2022 -
90- latka w porę otrzymała pomoc
Dzięki informacji od zaniepokojonego mieszkańca gminy Rutka Tartak dzielnicowi pomogli 90-latce. Kobieta leżała w zimnym, zadymionym pomieszczeniu. Na szczęście pomoc przyszła na czas i seniorka trafiła pod opiekę lekarzy. Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. Często jeden telefon może uratować komuś życie.
12.01.2022