Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kierował hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Orłach udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierującemu hulajnogą elektryczną, który poruszał się jednośladem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Za to wykroczenie, 45-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Apelujemy o odpowiedzialne korzystanie z hulajnóg elektrycznych.
30.04.2026 -
Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego 31-latka
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Oleszycach zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Stary Dzików, który od blisko dwóch miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez sądy w Jarosławiu oraz Lubaczowie w celu odbycia kary pozbawienia wolności.
30.04.2026 -
Dzieci odwiedziły dzielnicowych
Policjantów z posterunku w Zagórzu odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łukowem. Powodem wizyty była chęć przyjrzenia się z bliska pracy funkcjonariuszy. Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby oraz dowiedzieć się kim jest dzielnicowy i dlaczego warto go znać.
30.04.2026 -
Dzielnicowi pilnują porządku w rejonach służbowych
Dzielnicowi na bieżąco reagują na potrzeby mieszkańców w podległych im rejonach służbowych. Dbają o bezpieczeństwo wszystkich i podejmują adekwatne do potrzeb i sytuacji działania. Wspólnie ze strażnikami miejskimi skutecznie zareagowali na powtarzające się nieprawidłowości w parkowaniu, które mają wpływ na organizację ruchu, komfort pieszych oraz innych kierowców, a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców.
29.04.2026 -
Czujność dzielnicowego uchroniła właściciela przed kradzieżą
Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wpłynął mail od mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna chciał w ten sposób podziękować dzielnicowemu za troskę i dbanie o dobro mieszkańców powierzonej mu dzielnicy. Dzięki jego reakcji słowa podziękowań są zawsze miłe i motywują do dalszego działania.
29.04.2026 -
Dzielnicowy bliżej najmłodszych – spotkanie profilaktyczne w przedszkolu nr 4 w Nowym Targu
22 kwietnia 2026 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z dziećmi w Przedszkolu nr 4 w Nowym Targu. W wydarzeniu uczestniczył dzielnicowy oraz przedstawiciele Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii.
29.04.2026 -
Spotkanie z uczniami w Krzeszowicach
28 kwietnia br. policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wspólnie z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Krzeszowicach odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach w ramach projektu #Kibicuj z klasą!
29.04.2026 -
Porzucone szczenięta w lesie. Na pomoc ruszyli dzielnicowi
Pięć szczeniąt pozostawionych w lesie ujawnili dzielnicowi podczas sprawdzania rejonu służbowego. Dzięki ich szybkiej reakcji zwierzęta nie pozostały bez pomocy i trafiły pod opiekę.
29.04.2026 -
Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości trafił do aresztu
Hajnowskie dzielnicowe zatrzymały 63-latka poszukiwanego przez sąd za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności w związku z nieopłaceniem zasądzonej za wykroczenie grzywny. Mieszkaniec gminy Hajnówka trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 20 dni.
29.04.2026 -
Książki od bielańskich policjantów trafiają do pacjentów szpitala
Do Szpitala Bielańskiego ponownie trafiły książki przekazane przez bielańskich policjantów z myślą o pacjentach przebywających na różnych oddziałach. Zebrane publikacje trafiają na półki tzw. „wędrujących książek”, które są sukcesywnie uzupełniane o kolejne egzemplarze. W działania te zaangażowany jest dzielnicowy aspirant sztabowy Krzysztof Tomczyk, który osobiście dostarcza zebrane książki. Dzięki temu pacjenci mają dostęp do różnorodnych książek i mogą choć na chwilę oderwać się od trudów leczenia. Inicjatywa policjantów pozostaje wyrazem wsparcia i zaangażowania w potrzeby lokalnej społeczności.
28.04.2026