Aktualności

#SuperDzielnicowy 2024 – gala finałowa, spotkanie z aktorami, piknik policyjny - dołącz do nas!

Nadszedł czas na uroczystą galę plebiscytu #SuperDzielnicowy realizowanego w ramach 2. edycji akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu. Przypomnijmy, że celem akcji jest nie tylko wyłonienie #SuperDzielnicowego, ale przede wszystkim zainteresowanie społeczeństwa szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa. Stąd mamy przyjemność zaprosić Państwa na uroczysty finał, który odbędzie się w dniu 4 lipca br.

Zwycięzcą tegorocznego plebiscytu został sierżant sztabowy Paweł Chmura ze Śródmiejskiej Komendy Rejonowej Policji, zaś samą akcję promowali Andrzej Młynarczyk, Jasper Sołtysiewicz i Aleksandra Listwan – aktorzy grający dzielnicowych w serialu kryminalno-obyczajowym „Dzielnica strachu”, który można oglądać na kanale PULS 2.

Zgodnie z przyjętą konwencją nagrodą dla zwycięskiej dzielnicy jest udział w uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w dniu 4 lipca (czwartek) br. o godz. 12.00 w warszawskim kinie „Muranów” - tuż obok siedziby Komendy Stołecznej Policji.

Zainteresowanie plebiscytem przerosło było ogromne, podobnie jak i dzielnica #SuperDzielnicowego 2024, stąd też oczywistym jest, że nie wszyscy zmieszczą się w gościnnym  kinie „Muranów” gdzie wejście będzie odbywać się z zaproszeniami. W gali uczestniczyć będą dzielnicowi z listy TOP 5 wraz z przełożonymi, ich rodziny i znajomi, a także wybrani przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji funkcjonujących i współpracujących z #SuperDzielnicowym. Nie może również zabraknąć wybranych mieszkańców, którzy towarzyszyć będą w tak doniosłym momencie „swojemu” dzielnicowemu – wszak to ich głosy zadecydowały o nominacji. Kilka miejsc otrzymają fani samego serialu „Dzielnica strachu” wyłonieni w drodze prowadzonego konkursu.

Aby umożliwić udział w wydarzeniu większej liczbie mieszkańców, od godz. 12.00 równoległe odbywać się będzie przed Komendą Stołeczną Policji na tzw. dużej koronie piknik policyjny w postaci pokaz sprzętu policyjnego gdzie już jest wstęp wolny. Zobaczyć można będzie m.in.:

  • pojazd opancerzony „TUR” Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie,
  • pojazd pirotechniczny „BECZKA” do transportu ładunków wybuchowych,
  • pojazd służbowy – furgon wraz z prezentacją sprzętu PZ (zestaw przeciwuderzeniowy)
  • łódź motorową Komisariatu Rzecznego Policji

a także pokaz tresury psa służbowego (posłuszeństwo).

Od godziny 14.00 odbywać się będzie spotkanie z gwiazdami serialu i ambasadorami akcji: Aleksandrą Listwan, Jasperem Sołtysiewiczem i Andrzejem Młynarczykiem, a także aktorką serialu  Jagodą Małyszek, którzy chętnie opowiedzą o swojej pracy, dadzą autograf czy też zapozują do wspólnego zdjęcia.

Do zobaczenia!

__________________________________________

Biuro Prewencji KGP

Powrót na górę strony