Aktualności

Inauguracja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024

Dziś (29.02.2024 r.) rozpoczyna się plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, który będzie jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Tegoroczna edycja, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniej edycji, została znacznie wydłużona, możliwość oddania głosu na „swojego dzielnicowego” trwać będzie aż do końca kwietnia br. Celem akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym.

Zmiana modelu funkcjonowania Polskiej Policji mająca na celu faktyczne uspołecznienie jej działań, w tym również przywrócenie jej wiarygodności i skuteczności, jest działaniem długofalowym, wymagającym podejmowania również działań niestandardowych, a do takich zaliczyć bezsprzecznie należy współpracę z Telewizją Puls, która jest również partnerem akcji społecznej #ZnamTeNumery. Obie akcje bezpośrednio powiązane są z flagowymi serialami stacji pt. „Dzielnica strachu”, „Lombard. Życie pod zastaw”, w których scenariusze i scenografię wkomponowano  elementy istotne z punktu widzenia efektywnej realizacji zadań Policji, a w wybranych wątkach występują prawdziwi policjanci.

Akcji #DzielnicaBEZstrachu dedykowana jest strona internetowa https://dzielnicabezstrachu.pl/, za pomocą której można oddać też głos na „swojego dzielnicowego”, a promują ją aktorzy serialu kryminalnego „Dzielnica strachu”, który można oglądać na Puls 2. Są to: Andrzej Młynarczyk, który wspierał akcję w ubiegłym roku, Jasper Sołtysiewicz i Aleksandra Listwan, a także ubiegłoroczny zdobywca tytułu #SuperDzielnicowego – młodszy aspirant Patryk Klekot.

Wskazane działania mają charakter stały, niemniej jednak dla wzmocnienia siły ich przekazu, sukcesywnie podejmowane są nowe działania, określane mianem wydarzeń. Pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w bieżącym roku będzie plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024.

Plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, daje możliwość szerszego zaprezentowania służby w Policji, a szczególnie zadań realizowanych przez dzielnicowych przez pryzmat odbioru przez przeciętnego obywatela.

- Ubiegłoroczny, pionierski plebiscyt na #SuperDzielnicowego, organizowany wraz z Komendą Główną Policji w ramach akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu, cieszył się dużą popularnością, otrzymaliśmy setki zgłoszeń i inspirujących historii o pracy polskich dzielnicowych. To inicjatywa, która pozwala docenić i wyróżnić tych, którzy dbają o bezpieczeństwo lokalnych społeczności, a tym samym wpływają na budowanie więzi z mieszkańcami. O takich relacjach jest też m.in. nasz serial „Dzielnica strachu” - powiedziała Justyna Ganczarek, Dyrektor Sprzedaży i Marketing w Telewizji Puls - Cieszymy się, że możemy nie tylko dostarczać widzom Telewizji Puls emocjonujący i jakościowy serial, jakim jest „Dzielnica strachu”, ale również wpływać na bezpieczeństwo poprzez naszą akcję społeczną.

- Cieszę się, że plebiscyt #SuperDzielnicowy, realizowany w ramach akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu w partnerstwie z Telewizją Puls, staje się wydarzeniem cyklicznym. Służba dzielnicowego jest niezwykle trudna i odpowiedzialna, a przy tym często praktycznie niedostrzegana, albowiem jest to praca u podstaw. Codzienna służba dzielnicowego, co prawda nie jest tak ekscytująca jak serialowa fabuła, jednak potrafi przynosić satysfakcję, co pokazały chociażby uzasadnienia ubiegłorocznych wyborów laureatów. W oparciu o nie można powiedzieć, że w wielu przypadkach dzielnicowi to cisi bohaterowie mieszkańców. Policja co prawda nie odpowiada za całokształt szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, ale dążymy do tego, aby dzielnicowi pomagali w każdej sytuacji, jeśli nie bezpośrednio, to chociażby przez wskazanie właściwej drogi postępowania, a to bez wątpienia potrafią nasi dzielnicowi.  Polska Policja jako formacja nowoczesna poszukuje nowych partnerów oraz kanałów komunikacji ze społeczeństwem, zaś sam plebiscyt #SuperDzielnicowy jest doskonałą okazją do przełamania bariery anonimowości, która jest dużym problemem społecznym, jest także doskonałą okazją do wyjścia do mieszkańców przez samych dzielnicowych – powiedział nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

- Jaki powinien być, według mnie, SuperDzielnicowy? To człowiek, który zna dzielnicę i społeczność w niej mieszkającą. Cieszy się zaufaniem, jest pierwszą Osobą, do której można się zgłosić w sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc i szybka reakcja. Troskliwy, sumienny, odważny, zawsze gotowy chronić mieszkańców swojej dzielnicy. W ten sposób staram się portretować „mojego” Andrzeja Potocznego w serialu „Dzielnica strachu”. I takich dzielnicowych szukamy w drugiej edycji plebiscytu, który ponownie mam przyjemność wspierać. W ubiegłym roku nagrodę #SuperDzielnicowego wręczałem młodszemu aspirantowi Patrykowi Klekotowi. Ciekawe, komu tym razem przypadnie ten tytuł. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników plebiscytu – powiedział Andrzej Młynarczyk, grający w „Dzielnicy strachu” dzielnicowego Andrzeja Potocznego.

- W „Dzielnicy strachu”, wcielając się w rolę dzielnicowej Oli Grodziec, staram się pokazać nie tylko determinację i profesjonalizm, ale także siłę kobiet działających w służbach mundurowych. Siłę, która wynika z empatii, wrażliwości i inteligencji emocjonalnej, tak potrzebnej dzielnicowym w ich codziennej, trudnej pracy. Pracy wymagającej ciągłego kontaktu z mieszkańcami i, co kluczowe, zbudowania wzajemnego zaufania, tak, by w kryzysowych sytuacjach, jak  np. interwencja w przypadkach przemocy domowej czy seksualnej, móc nieść pomoc nie tylko skutecznie, ale i z poszanowaniem godności ofiar. Kreowana przeze mnie postać jest hołdem dla wszystkich kobiet, które codziennie stawiają czoła wyzwaniom, pracując na rzecz bezpieczeństwa lokalnych społeczności. A przy okazji starają się łączyć życie zawodowe z prywatnym czy rodzinnym, co jest zawsze trudnym wyzwaniem, obciążającym zazwyczaj najbardziej kobiety. Mam nadzieję, że nasz plebiscyt na #SuperDzielnicowego 2024 pozwoli poznać inspirujące historie i że w tym roku głosujący wyłonią SuperDzielnicową. W końcu kobiet-dzielnicowych w Polsce jest ponad 1100 – powiedziała aktorka Aleksandra Listwan, grająca w „Dzielnicy strachu” dzielnicową Olę Grodziec.

- To już rok, jak w serialu „Dzielnica strachu” wcielam się w dzielnicowego. To niezwykłe doświadczenie, ponieważ staram się zrozumieć świat Policji z perspektywy codziennych wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się ci dzielni ludzie. Podziwiam dzielnicowych za ich poświęcenie, odwagę i determinację w walce o utrzymanie bezpieczeństwa tam, gdzie bezpiecznie nie jest i gdzie rozgrywają się prawdziwe dramaty. To są prawdziwi bohaterowie, którzy poświęcają się dla dobra innych, niezależnie od trudności, jakie napotykają. To nie tylko praca - to misja. Dlatego z przyjemnością wspieram plebiscyt Telewizji Puls i Policji na #SuperDzielnicowego w akcji #DzielnicaBEZstrachu i jestem niezmiernie ciekawy, który dzielnicowy otrzyma w tym roku ten tytuł – powiedział Jasper Sołtysiewicz, który w serialu „Dzielnica strachu” wciela się w dzielnicowego Jana Stanisława Walickiego.

Wydłużyliśmy również okres rozstrzygnięcia plebiscytu co daje możliwość doboru optymalnego czasu, miejsca i formy „odbioru nagrody” dla zwycięskiej dzielnicy – szeroko pojmowanego rejonu służbowego dzielnicowego. Nagrodą tą jest uczestnictwo w wydarzeniu z udziałem znanych aktorów, które w ubiegłym roku przybrało formę uroczystej gali – a ta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności, i władz samorządowych, które dostrzegły w niej okazję do promocji regionu.

W wydarzenie zaangażowała się oczywiście Gazeta Policyjna, której okładkę dzielnicowi mogą wykorzystać jako swoistą wizytówkę, zaś poniżej pobrać mogą Państwo plakaty i wizytówki.

Jak przekonuje laureat ubiegłorocznego plebiscytu mł. asp. Patryk Klekot, plebiscyt jest doskonałą okazją do wyjścia do swoich mieszkańców, zaś udział w nim i późniejszy odbiór nagród, a szczególnie możliwość poznania planu filmowego i udział w serialu jest niezwykłym doświadczeniem nie tylko zawodowym, ale przede wszystkim życiowym. Zachęcamy więc Państwa do udziału w konkursie i głosowania na „swoich dzielnicowych”, a samym dzielnicowym życzymy sukcesów w zdobywaniu głosów mieszkańców.

Akcję wspiera kampania na antenie kanału Puls 2 oraz szeroko zakrojone działania PR-owe i social mediowe prowadzone przez Telewizję Puls, jak również zaangażowanie merytoryczne i mediowe Policji.

Zapraszamy do udziału w konkursie #DzielnicaBEZstrachu i wskazanie swojego ulubionego dzielnicowego.

Wejdź i głosuj na stronie internetowej #DzielnicaBEZstrachu

 

Zdjęcia: P. Jakubek, © Telewizja Puls

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony