Najpopularniejszy dzielnicowy

St. asp. Arkadiusz Tobisz najpopularniejszym dzielnicowym w powiecie bartoszyckim – według plebiscytu Gazety Olsztyńskiej

Stara się być blisko ludzi, zawsze gotowy pomagać każdemu, kto pomocy potrzebuje, Kawaler Białej Wstążki – zwalczający przemoc domową,st. asp. Arkadiusz Tobisz został najpopularniejszym dzielnicowym w powiecie bartoszyckim. W plebiscycie o miano „Najpopularniejszego Dzielnicowego”, organizowanym przez Gazetę Olsztyńską, zdobył ponad 57 procent głosów, co uplasowało go na pierwszej pozycji w powiecie bartoszyckim i drugiej w województwie warmińsko – mazurskim.

Stara się być blisko ludzi, zawsze gotowy pomagać każdemu, kto pomocy potrzebuje, Kawaler Białej Wstążki – zwalczający przemoc domową, st. asp. Arkadiusz Tobisz został najpopularniejszym dzielnicowym w powiecie bartoszyckim. W plebiscycie o miano „Najpopularniejszego Dzielnicowego”, organizowanym przez Gazetę Olsztyńską, zdobył ponad 57 procent głosów, co uplasowało go na pierwszej pozycji w powiecie bartoszyckim i drugiej w województwie warmińsko – mazurskim.

Od 8 września 2017 r. do 26 października 2017 r., mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego mogli głosować w plebiscycie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego”. W powiecie bartoszyckim, miano „Najpopularniejszego Dzielnicowego” ilością ponad
57 procentem głosów, zdobył st. asp. Arkadiusz Tobisz – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim .

St. asp. Arkadiusz Tobisz służy w Policji od 10 lat. Jako dzielnicowy, niezmiennie w tym samym rejonie, pracuje już od ponad 9 lat. W tym czasie doskonale poznał mieszkańców, ich problemy i potrzeby. Większość problemów z jakimi zmagają się mieszkańcy rejonu st. asp. Arkadiusza Tobisza, wiąże się z nadużywaniem alkoholu i przemocą domową. Dzielnicowy, jako priorytet potraktował przeciwdziałanie przemocy i pomaga osobom dotkniętym tym problemem. Jego aktywność w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet została dostrzeżona i w 2015 roku st. asp. Arkadiusz Tobisz został Kawalerem Białej Wstążki.

Najpopularniejszy Dzielnicowy powiatu bartoszyckiego powiedział: „Staram się być blisko ludzi, lubię swoją pracę i wyzwania jakie przede mną stawia. Ogrom wysiłku wkładam w to, aby ograniczyć przemoc domową, robię wszystko co mogę, aby pomóc ofiarom tych przestępstw w przeciwstawieniu się agresorowi. Dokładam starań, aby ludzie ufali mi i wiedzieli, że mogą na mnie liczyć, bo w szczególnie trudnych sprawach tj., w przemocy domowej, której doświadczają kobiety, dzieci czy osoby starcze to zaufanie do dzielnicowego – policjanta pierwszego kontaktu, jest kluczowe, aby ofiara zaczęła mówić i przy wsparciu policjanta mogła stawić czoła oprawcy. Myślę, że dzięki głosom osobom, którym kiedyś pomogłem i pomagam teraz, mogłem zwyciężyć w plebiscycie na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Bardzo się cieszę i dziękuję za zaufanie.”

Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach Pan mł. insp. Przemysław Fiertek:

„Cieszy mnie każdy sukces policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego, zasługuje na szczególną uwagę, bo odzwierciedla to, który z dzielnicowych jest najbardziej znany lokalnej społeczności. Osoby, które głosowały na st. asp. Arkadiusza Tobisza, nie dość, że znają swojego dzielnicowego, to muszą go jeszcze darzyć sympatią, a to cieszy jeszcze bardziej. Kontakt z każdym dzielnicowym ułatwia aplikacja Moje Komenda, to innowacyjne narzędzie, wykorzystują osoby w kontakcie ze st. asp. ArkadiuszemTobiszem, a dzielnicowy dzięki aplikacji ma jeszcze większy kontakt z lokalną społecznością.  St. asp. Arkadiusz Tobisz jest znakomity w tym co robi, często w swojej służbie wychodzi poza podstawowy zakres swoich obowiązków, pomaga ludziom i lubi to robić, dostrzegam to ja, jako jego przełożony, dostrzegły to również osoby głosujące na  Arkadiusza w konkursie.”

KWP Olsztyn/Biuro Prewencji KGP