Najpopularniejszy dzielnicowy

„Najpopularniejszy Dzielnicowy” Warmii i Mazur pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie

Chętny do pomocy, służący radą, wiedzą i zaangażowaniem. Taki jest „Najpopularniejszy Dzielnicowy” Warmii i Mazur. St. asp. Tomasz Grysz dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie zwyciężył w plebiscycie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego” organizowanego przez Gazetę Olsztyńską.

Od 8 września 2017 r. do 26 października 2017 r. mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego mogli docenić swoich dzielnicowy poprzez oddanie na nich  głosów w plebiscycie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego”.  Sylwetki policjantów prezentowane były na łamach Gazety Olsztyńskiej.

Zgodnie z regulaminem, plebiscyt wyłonił zwycięzców i „Najpopularniejszym Dzielnicowym”  Warmii i Mazur został st. asp. Tomasz Grysz – dzielnicowy rejonu II iławskiej jednostki Policji.

Jak oświadczył  st. asp. Tomasz Grysz  - to wyróżnienie jest dla mnie wyjątkowe tym bardziej, że ta wysoka  ocena pochodzi od  mieszkańców naszego regionu.  Od 10 lat jestem dzielnicowym, policjantem  pierwszego kontaktu i na co dzień pomagam społeczeństwu poznając ich problemy i bolączki. Czasem  wystarczy  moja obecność,  że jestem, wysłucham, porozmawiam... Niejednokrotnie jednak  trzeba  działać szybko, poszukać rozwiązania problemu, udzielić wsparcia. Tu bardzo ważna jest stała współpraca z  ośrodkiem   pomocy społecznej czy  powiatowym centrum pomocy rodzinie. Dzielnicowy zawsze służy pomocą chociażby poprzez informowanie o możliwościach rozwiązania problemów, wskazuje instytucje, które należy również zaangażować. Staram się reagować, pomagać w każdej sytuacji, aby mieszkańcy mojego rejonu mogli czuć się bezpiecznie – dodaje st. asp. Tomasz Grysz

St. asp. Tomasz Grysz – służbę w Policji rozpoczął 12 lat temu. Przez prawie trzy lata pracował w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Prewencji komendy policji w Iławie. Od 10 lat pracuje jako dzielnicowy w Referacie Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Był  nagradzany za swoją służbę przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. Dodatkowo wielokrotnie reprezentował komendę policji w podczas piłkarskich zmagań  propagując zdrowy trybu życia, aktywny wypoczynek oraz rozwijanie aktywności sportowej i podnoszenie sprawności fizycznej funkcjonariuszy policji. Dzielnicowy nagrodzony był również  przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Iławie nagrodą  "Korczaka" za bezinteresowną pracę na rzecz szkoły i pomoc w realizacji działań dydaktycznych, opiekuńczych lub wychowawczych a także za publiczne wspieranie i popularyzowanie działań szkoły wpływające na pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym. Natomiast Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Iławie za pomoc w kreowaniu pozytywnego wizerunku szkoły wyróżniło st. asp. Tomasza Grysza „Statuetką Kopernika”.

 

mł.asp. Joanna Kwiatkowska KPP Iława/Biuro Prewencji