Dzielnicowy z pasją

Wejherowo – Dzielnicowy Mistrzem Polski Policji w biegach na orientację.

W dniach 18-20 października w Bożympolu Wielkim odbyły się zawody na orientację "Harpagan 58". W konkurencji wzięło udział Ponad 1600 uczestników, którzy rywalizowali na jednej z dziesięciu tras pieszych i rowerowych. W zawodach wziął udział dzielnicowy sierż. szt. Karol Bruchmann, który zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w biegu na orientację oraz II miejsce OPEN.

Podczas minionego weekendy dzielnicowy sierż. sztab. Karol Bruchmann z Komisariatu Policji w Rumi wziął udział w zawodach na orientację „Harpagan 25”. W ramach trasy pieszej 25km (TP25) kolejny raz odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w biegach na orientację. Rywalizacja polegała na potwierdzeniu 12 punktów kontrolnych w dowolnej kolejności i zmieszczenie się w limicie czasu, który wynosił 8 h. Mapę z punktami kontrolnymi 399 uczestników otrzymało na zaledwie na 5 minut przed startem. W rywalizacji drugie miejsce OPEN zajął dzielnicowy sierż. szt. Karol Bruchmann, który trasę pokonał w czasie 3:29:51. Do zwycięstwa zabrakło mu niecałe 2 minuty, natomiast trzeciego zwycięzcę na mecie wyprzedził o ponad pół godziny.

W klasyfikacji policjantów Karol zdeklasował rywali zdobywając tytuł Mistrza Polski Policji w biegach na orientację.