Aktualności

Dzielnicowy wyróżniony nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił dzielnicowego mł. asp. Marcina Dobrzańskiego z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Funkcjonariuszowi wzorowo wykonującemu powierzone obowiązki komendant pogratulował i wręczył nagrodę.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz wręczył nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i złożył gratulację dzielnicowemu z namysłowskiej komendy.

Mł. asp. Marcin Dobrzański pełni służbę od 2009 roku. Od trzech lat jest zaangażowany w pracę dzielnicowego. Wyróżniony policjant w 2016 roku dzięki skutecznej resuscytacji przywrócił funkcje życiowe leżącej na chodniku dziewczynce. Kolejnym sukcesem dzielnicowego jest uratowanie życia niedoszłemu samobójcy na wiadukcie kolejowym. Zdecydowanie policjanta i szybka reakcja zapobiegły tragedii.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że mł. asp. Marcin Dobrzański w minionym roku zajął II miejsce w plebiscycie "dzielnicowy Roku Opolszczyzny”. Społeczność lokalna doceniła policjanta za dobry kontakt z obywatelami oraz działania prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Funkcjonariusz aktywnie uczestniczy w realizacji działań pomocowych dla ofiar przemocy w rodzinie. Brał udział w międzynarodowym projekcie w ramach polsko-niemieckiej współpracy „Smacznie, zdrowo, na sportowo”. W ramach przedsięwzięcia prowadził działania profilaktyczne nakierowane na zagrożenia wynikające z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, mówił o niebezpieczeństwach wynikających z cyberprzestępczości a także zagrożeniach, jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze.

 

Koledze gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

(KWP w Opolu / kp)