Aktualności

KSP: Konsultacje społeczne z mieszkańcami osiedli Słodowiec i Olszyna

Kilka dni temu, odbyły się kolejne konsultacje społeczne, tym razem z mieszkańcami osiedli Olszyna i Słodowiec. W spotkaniu udział wzięli dzielnicowi z rewiru III. Spotkanie miało na celu zwiększenie skuteczności współpracy z mieszkańcami, poprawienie bezpieczeństwa na danym terenie oraz wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń.

W budynku administracji KO-RA przy ul. Perzyńskiego12, kilka dni temu, policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej oraz Delegatury BBiZK Dzielnicy Bielany wzięli udział w  konsultacjach społecznych, które dotyczyły bezpieczeństwa i porządku publicznego na osiedlach Olszyna i Słodowiec.

Na zaproszenie do udziału w konsultacjach licznie odpowiedzieli mieszkańcy obu osiedli. Zainicjowane spotkanie miało na celu zasięgnięcie opinii na temat miejsc, w których mieszkańcy czują się najmniej bezpieczni oraz wskazania rejonów, w których powinno być więcej patroli Policji i Straży Miejskiej

Spotkanie miało również na celu zwiększenie skuteczności współpracy z mieszkańcami, poprawienie bezpieczeństwa na danym terenie oraz wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń. Mieszkańcy wskazali i poruszali tematy które najbardziej im doskwierają.

Najczęściej konsultowano kwestie bezpieczeństwa, ale i kwestie dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego i nowych inwestycji na terenie osiedli Olszyna i Słodowiec.

Zebranych na spotkaniu  mieszkańców zapoznano z zasadami użytkowania narzędzia sygnalizowania zagrożeń jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawiono i omówiono aplikację Moja Komenda.

Wszystkie wskazówki i uwagi mieszkańców posłużą w planowaniu nowych półrocznych planów priorytetowych w podległych rejonach służbowych.

ek