Dzielnicowi z Suchania o bezpiecznych wakacjach - Aktualności - Dzielnicowy bliżej nas

Aktualności

Dzielnicowi z Suchania o bezpiecznych wakacjach

Zbliżające się wakacje i urlopy to niewątpliwie najprzyjemniejszy okres w roku. Sprzyjająca pogoda i radosne rozleniwienie mogą jednak być przyczyną różnych zdarzeń. Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego kwestię bezpieczeństwa podjęli dzielnicowi Posterunku Policji w Suchaniu podczas piątkowego spotkania z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Suchaniu.

Podczas prelekcji przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Funkcjonariusze uczulali najmłodszych na kwestie związane z kąpaniem się na kąpieliskach niestrzeżonych, bez opieki dorosłych. Przestrzegano także uczniów przed skokami do nieznanej wody.

Prowadzący spotkanie policjanci promowali także zasady bezpiecznego zachowania się w innych miejscach, w jakich może przebywać młody człowiek i spędzać swój wolny czas.

Spotkania takie pozwalają na przypomnienie także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tj. bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w jej pobliżu, używania odblasków, właściwego oświetlenia roweru, oraz negatywnego wpływu korzystania ze słuchawek przy jeździe na rowerach.

Podczas piątkowej pogadanki w której udział wzięło sześćdziesięcioro uczniów, podejmowane były także tematy związane z używkami - alkoholem, narkotykami, dopalaczami i papierosami. Mówiono o ich szkodliwości i skutkach zażywania.