Policjanci ruszyli z pomocą nieprzytomnemu mężczyźnie - Aktualności - Dzielnicowy bliżej nas

Aktualności

Policjanci ruszyli z pomocą nieprzytomnemu mężczyźnie

W dniu 12 stycznia 2018 roku do policjantów z Wejherowa podbiegł mężczyzna, który powiedział funkcjonariuszom, że nieopodal na parkingu ktoś zasłabł i pilnie potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc. Gdy dotarli na miejsce po sprawdzeniu stanu nieprzytomnego mężczyzny rozpoczęli akcję reanimacyjną i wezwali pogotowie ratunkowe. 62-latek trafił do szpitala.

Do przejeżdżającego ulicą Rejtana w Wejherowie patrolu Policji podbiegł mężczyzna, który poprosił o pomoc mundurowych. Mężczyzna wyjaśnił, że przed chwilą na pobliskim parkingu zasłabł mężczyzna, który osunął się na ziemię. Dzielnicowy st. sierż. Wojciech Kankowski wraz z kolegą sierż. Mateuszem Polakiem z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie natychmiast pospieszyli z pomocą. Gdy dotarli do nieprzytomnego mężczyzny sprawdzili jego funkcje życiowe, mężczyzna nie oddychał, a  jego tętno było niewyczuwalne. Natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia i niezwłocznie przystąpili do resuscytacji.

Dzięki tym natychmiastowym działaniom, pojawiły się pierwsze oznaki czynności życiowych. Mężczyzna, po przyjeździe karetki pogotowia, trafił do szpitala